Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 62
600 554 + 130 + 66 + 95 = 600 845

Ostatnie trzy trasy na wypadzie z rowerem na Warmię.

95 - cel Pasłęk, ciekawe miasteczko w klimatach średniowiecznych (zwłaszcza, że akurat trafiłem na jarmark historyczny). Dobrze zachowane mury miejskie, sporo wszechobecnej cegły i starszych budynków, jedynie dawny zamek krzyżacki po odbudowie powojennej nie robi zbytnio wrażenia ;) Brukowane i kamieniste uliczki do jazdy rowerem mocno niewdzięczne, no ale za to na obrzeżach miasta tereny przyrodnicze nadrabiały spoko ścieżkami wzdłuż rzeczki Wąskiej i dwoma wielkimi stawami.

66 - cel ruiny kościoła w Osetniku i Sanktuarium w Chwalęcinie.

130 - pobudka i start wcześnie rano, żeby zdążyć porządnie pozwiedzać przed pociągiem powrotnym z Olsztyna. Pierwszy większy cel Kalwaria Warmińska w Głotowie. Dalej zadupiami do Barczewa, tam główny punkt malowniczy zakład karny w centrum miasta nad stawem, otoczony ładnym parkiem po drugiej stronie :) Wcześniej jeszcze fajne tereny w Zalesiu, ciekawe leśne szutry po pagórkach i przy jeziorkach, no i nowa ścieżka rowerowa wzdłuż Pisy łącząca te Zalesie z Barczewem.

Później Łęgajny z fajnymi miejscówkami rekreacyjnymi nad jeziorem i dalej tereny wzdłuż rzeczki Wadąg. Trafiłem na bardzo malowniczy żółty szlak, miejscami sporo pchania roweru pod strome skarpy, czy skakania przez korzenie i powalone drzewa, no ale widoczki spokojnie to wynagrodziły. Przy ujściu Wadągu do Łyny elektrownia wodna, następnie Jezioro Tyrsko i dalej na objazd Olsztyna. Samo centrum i "miastowe" atrakcje objeździłem rok temu, teraz skupiłem się na terenach rekreacyjnych miasta, jeziorkach i innych zakamarkach. No i muszę przyznać, że Olsztyn jest mega pod kątem infrastruktury turystycznej, pełno fajnych ścieżek, pomostów i miejscówek nad wodą, tych komercyjnych, jak i tych pochowanych gdzieś głębiej. A do tego pagórkowato, ta trasa to dopiero moja trzecia z przewyższeniami powyżej 1000m ¯(ツ)

#rowerowyrownik #gravel #100km

Skrypt | Statystyki
źródło: comment_16298877481Zo6AKVfQhSfB80MIlnjGn.jpg
  • 12