Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem kilka tygodni temu Czerowny Klasztor położony w Pieninach po słowackiej stronie. Obiekt nie jest wprawdzie opuszczony, ale uważam, że eksplorować można wszystko, nie tylko opuszczone budynki. Czasem bywam w tamtych okolicach i postanowiłem, że zobaczę co kryje się za murami tego Klasztoru. Jest to jedna z najsłynniejszych budowli sakralnych położonych w Pieninach. Według legendy, jego budowę nakazano magistrowi Kokoszowi Berzeviczemu, jako karę za popełnione morderstwo. Magnat miał wybudować 6 klasztorów i zamówić 4000 mszy za spokój duszy zmarłego.
Link do znaleziska znajdziecie Tutaj.

Pozwoliłem sobie zawołać osoby, które plusowały moje wcześniejszy wpisy odnośnie moich wypraw w opuszczone miejsca.
@ostrzyjnoz, @darek-jg, @marian1881, @tekon, @KiciurA, @mjnck, @xhoax, @papierowyrecznik, @pan_kleks8, @gerwazybuleczka, @DreamTheoryMalayaEnterprises, @raz-dwa-trzyy, @bylo_sobie_zycie, @pelikan1992, @Buniu, @haammhalabali, @Pani_Asia, @fordomaniak, @Toldi_Ty_Matole, @sailer, @Olga_Lengyel, @Borok, , @0twierac2, @gwiezdna , @TiempoSanto, @briskmann, @MLeko29, @Budo, @jazuu , @Xiggi, @martinlubpl, @BuddyBud, @beerkoff, @GeorgeOfRivia, @dasistfubar, @Nixon52, @mateopoznan, @lubiekebaps, @Bintang, @Polankowicz, @barrus89 , @blazko, @KiciurA, @mirkewolnystrzelec, @maciejasty, @Hoverion @smoczewski

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
Mój Fanpage / Instagram
#fotografia #historia #podrozujzwykopem #mojezdjecie #ciekawostki #urbex #polska
nightmeen - Odwiedziłem kilka tygodni temu Czerowny Klasztor położony w Pieninach po ...

źródło: comment_1629824909qCGrftUYpqAbaC5dQxhdjx.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@nightmeen: byłem 2 miesiące temu temu w Pieninach i też odwiedziłem ten klasztor. Mimo bycia ateistą to uważam to za ciekawe miejsce... takie na "chillout". Trochę zabytków w środku (księgi, habity, a nawet tarcze i miecze), pseudoskansenu z wystrojem pokoju żaków i zakonników, ale przede wszystkim piękne "zaplecze" z różnymi roślinami i ziołami. A ruiny jednego budynku z naturą wokół nadawały się idealnie do kręcenia jakiegoś filmu ze średniowiecza, albo
Atexor - @nightmeen: byłem 2 miesiące temu temu w Pieninach i też odwiedziłem ten kla...

źródło: comment_1629845566eumOBUwfqerWBQ3qWnwypS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz