Wpis z mikrobloga

Witam.
Chciałbym zapytać czy takowe zerowanie gniazdka w sieci TN-C jest prawidłowe. Gdyby to było gniazdko pojedyczne to nie było by problemu. Przewód N do PE i stamtąd mostek do N w gniazdku.

Z racji, ze gniazdko jest podwójne to wykonałem takie coś. N do PE nr 1 - mostek na PE nr 2 i stamtąd mostek na N nr 1 w gniazdku i stamtąd znowu na N nr 2.

Wiem, przekroje przewodów są różne - to tylko podglądowe. I tak, wiem jest to gniazdo schuko bez bolca. #elektryka #elektrycznosc #prad #elektroda
Krzysztof53647 - Witam. 
Chciałbym zapytać czy takowe zerowanie gniazdka w sieci TN-C...

źródło: comment_1629738476vnSaejSW58MLx2H51ylJ0Q.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Sxdx: Okej, czyli mogę tak tez zrobić. Niestety mam tylko wago potrójne. A jak dam takie 5x to nie będzie kolidowało? Z reguły w pojedynczym gniazdku mamy niebieski przewód do PE i potem na N. A tu to rozgałęzienie nie pomiesza wszystkiego? W sensie, ze wszystko będzie podłączone naraz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzysztof53647: łączy się pierw do PE, bo one jest najważniejsze do zapewnienia bezpieczeństwa. Wago to połączenie pewne. Nie widziałem, aby zaciskane wago zawiodło.
Jak masz wago X3 to możesz podzielić wejściowe N na dwa przewody do dwóch PE, a od nich odnogę do N.
Będzie to tak czy inaczej lepsze niż łączenie trzech przewodów w jednym zacisku. Mam nadzieję, że rozumiesz o czym piszę ;)
  • Odpowiedz
@Sxdx: Tak rozumiem, nawet sam rozważałem żeby użyć takie wago potrójne przy rozdzieleniu zebu uniknąć tych 3 przewodów na ścisku. Dzięki za świetne wytłumaczenie! I to tak konkret bez nerwów, nie to co na elektrodzie ;)
  • Odpowiedz