Wpis z mikrobloga

Macie jakieś ciekawe rady do zakupu kompletu AGD do zabudowy (płyta, piekarnik, zmywarka, lodówka) żeby wyszło jak najlepiej cenowo? Czy korzystał ktoś z opcji przechowania sprzętu AGD w sklepie (np. jest promocja więc zakup po dzisiejszej cenie)? Nie mam jeszcze kluczy do mieszkania + sprzęt utrudniałby remont (wtórny) - czy warto kupić wcześniej i skorzystać z magazynowania? Jaki to może być koszt? #agd #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 18
@piniodz26: @Ademu: @investbuster: Czekam na dopięcie kredytu i mam nadzieję że klucze na początku września. Kuchnię obgadałem ze stolarzem i tak na początek/środek października powinna być tak żeby mieć też czas na jakiś mały remont - podłogi i kafelki. Także muszę się już rozglądać za sprzętem - bo wymiary też potrzebne do zrobienia zabudowy.
@Grzegiii: W najpopularniejszych sieciówkach praktycznie cały czas masz promocje w stylu przy 5 produktach najtańszy -99%. Przykładowo złożyłem sobie ostatnio koszyk: lodówka + płyta indukcyjna + piekarnik + zmywarka + pralka + suszarka. 5 z 6 produktów na tej promocji i pralka jako najtańsza tu wyszła za darmo, więc 1700 zł do przodu.
@muadzik: Dlaczego nie Amica?

Ja na początku chciałem mieć wszystko polskiej produkcji - czyt. Amica. I owszem z kilku rzeczy zrezygnowałem za namową sprzedawcy i żony, który wymarzyła sobie piekarnik dual-flex.

Ale chciałbym usłyszeć jakieś merytoryczne argumenty przeciwko Amice.
@Grzegiii: Generalnie z tego co wiem, to lodówki Amica są dobre. Produkowane od wielu, wielu lat w Polsce, więc mają doświadczenie. A płytę też kupiłem Amici ale okazało się, że produkowana w niemczech ¯\_(ツ)_/¯

resztę kupiłem:
Piekarnik Samsung
Pralka LG
Zmywarka Bosh/Siemens (ta sama fabryka)

A okap możesz sobie Polski kupić. Amica, Ciarko, Akpo, Teka
@Grzegiii: @Drmscape2: @Krupetto1: Kupowałem w tym miesiącu sprzęt i nie polecam "wielorabatów" bo to promocje dla Januszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby kupujecie taniej, ale tak naprawdę sprzęty są odpowiednio droższe i się wyrównuje. Weźmy na przykład popularną płytę indukcyjną EIV634. W Euro ta płyta kosztuje 1900zł, a w innych sklepach można spokojnie kupić za 1500-1550zł. To samo miałem z lodówką, w Euro 600zł droższa.
@Grzegiii: @Krupetto1: na wcześniejszym wynajmowanym mieszkaniu miałem kilka rzeczy amicy (płyta, piekarnik i chyba zmywarka też). Płyta się strasznie rysowała i zostawały takie ślady jakby pod szkłem (na tych samych garach na innych mieszkaniach nie było problemu). Zmywarka nie domywala a piekarnik był strasznie głośny (jakieś stuki przy termo obiegu i wolno się nagrzewał ). Teraz mam piekarnik i płytę bosha i złego słowa nie mogę powiedzieć :)