Wpis z mikrobloga

Życzę miłej pracy wszystkim, którzy tyrają w #januszex na jakiejś produkcji lub magazynie

Nie potrafię sobie wyobrazić, jak to jest tyrać w jednej robocie X czasu i w ogóle się nie rozwijać, nie podejmować żadnych wyzwań i nie mieć żadnych celów. Nawet nie z samej wygórowanej ambicji, ale z ciekawości, chęci zmian, do walki z rutyną. Wiem, że w tego typu pracach niektóre specjalności są nawet dochodowe przy większej liczbie godzin, ale co poza tym? Mam kolegę, który #!$%@? po ok 200h, wyciąga z 4.5-5k i mówi, że dla niego dobrze i mogłoby być już tak na zawsze. Proponowali mu zostanie jakimś automatykiem/programistą (ale nie Informatykiem tylko coś z CNC) czy coś, gdzie miałby taką samą stawkę za 160h jak fizycznie przy nadgodzinach (albo większą, mówił że na pewno 5k), 7-15, ale odmówił, bo to się trzeba uczyć i odpowiedzialność XDDD

Ale to skrajny przypadek, bo większośc osób #!$%@? za 2200-2700. Mam przyjaciela z którym znam się od dziecka, niegłupi chłopak (wykształcenie średnie techniczne, bo więcej mu się nie chciało), ale strasznie nie lubi w życiu zmian. Chłop 26 lvl i od 6 lat #!$%@? w jednym zakładzie jako magazynier. Jak go pytam o plany na przyszłość to on nie wie zobaczy się, może za granicę na dwa lata i powrót do tej samej roboty, bo przyjmą, a on przywiezie w euro, to będzie na wkład do kredytu ¯\_(ツ)_/¯

Tu już nawet nie chodzi o to, ilu osobom się udaje gdzieś dojść. Masz 25 lat czy 30 lat, pracujesz sobie na niższym stanowisku i masz świadomość, że możesz kiedyś być wyżej, a pracując na 2-3 zmiany na hali, nie zdobywając dodatkowych kwalifikacji czy wykształcenia, jesteś pogodzony z faktem, że jedyne co cię może spotkać to zostanie "liderem zmiany" za 300 złotych więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #niebieskiepaski #przemyslenia #takaprawda #rozwojosobisty
  • 17
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Jak dla mnie to jakieś chyba lenistwo. Ja też tego nigdy nie zrozumiałem… #!$%@? młody chłopak przed 30, który zarabia mniej niż tą marną trójkę na rękę i który w dodatku nie chce się nijak rozwijać i nie ma planu na siebie nawet to nieporozumienie. Nie wiem czy tym ludziom współczuć czy #!$%@?ć ich, bo sami sobie tak wybierają
  • Odpowiedz
@bembi_: Jeszcze zrozumiałbym, gdyby miał tę trójkę za pracę fizyczną, ale miałby w dupie ten rozwój, bo pochłaniałyby go pasje po pracy i poświęcałby im życie, pracę uważając tylko za źródło dochodu, ale tak nie jest
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Tym bardziej, że ciężko teraz o dobrych pracowników fizycznych.. a na murowaniu chałup czy nawet przy kostce brukowej to idzie zarobić od 4 w górę. Jakby się chłop nauczył roboty, nawet tego murowania to przecież potem i 5 i 6 by nawet miał…

Ojciec prowadzi firmę 20 lat i będzie niedługo zawijać interes. Nie chodzi już o jego wiek, a o to że nawet Ukraińców znaleźć już jest ciężko do
  • Odpowiedz
@TenTypZez: No, stary, tu to też jest januszex, ale fajnie brzmi i wygląda w CV, czasem robię naprawdę ciekawe rzeczy, więc pomęczę się trochę jeszcze i spadam i tak 100-150km na północ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Nie, no, akurat to nie. Mam dość sporo obowiązków. Sam nawiązuje kontakt, często tworzę oferty, ustawiam kampanię, współpracuję z grafikami, marketingiem, jeżdżę na spotkania, sprzedaję, ustawiam emisję etc. Nie lansuje się, bo nie lubię tej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pisałem 1500 postów już o tym, jak nią gardzę
  • Odpowiedz
Nie, no, akurat to nie. Mam dość sporo obowiązków. Sam nawiązuje kontakt, często tworzę oferty, ustawiam kampanię, współpracuję z grafikami, marketingiem, jeżdżę na spotkania, sprzedaję, ustawiam emisję etc.

@Sok_Mandarynkowy: Czyli... jak dosłownie co drugi pracownik korpo bez wykształcenia za 4000 brutto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TenTypZez: U mnie jest wynagrodzenie rozłożone na podstawę i prowizję, ale nie rozumiem z czym do mnie uderzasz w tej chwili, to jest moja druga praca w życiu, nie spodziewam się cudów jeszcze przez najbliższe kilka lat.
  • Odpowiedz
  • 1
Sam #!$%@?łem w gastro po ponad 200h żeby zarobić 4k PLN XD ale wiedziałem że to chwilowe. Teraz idę na uczelnie wojskową żeby mieć stopień oficerski i wgl rozwój zawodowy. Nie mieści mi się w głowie jak ludzie mogą tkwić w pracy niemającej perspektyw za 2500zl mając 20 parę lat. Niestety potem już wchodzi polskie narzekanie że nie da, że wszyscy co mają lepszą pracę to po znajomości itp. Mój sąsiad rówieśnik
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie potrafię sobie wyobrazić, jak to jest tyrać w jednej robocie X czasu i w ogóle się nie rozwijać

@Sok_Mandarynkowy: po prostu się do tego przyzwyczajasz, lepiej być zadowolny z tego co się ma niż mieć swoją urojoną wizję przyszłości w której będzie się "żyło lepiej" (a być może dalej nie będzie lepiej, bo wola ludzka jest nieograniczona i stale się przyzwyczajasz(po jakimś czasie) do nowych warunków)
  • Odpowiedz
@Kotmirek: Trzeba lubić swoją pracę, a mega istotny wpływ na to ma wiele czynników

1.Wystrój i lokalizacja biura
2.Relacje z przełożonymi
3.Atmosfera w firmie
-Wiek zespołu
-Proporcje różowych i niebieskich
-Bliskość relacji
4.Wynagrodzenie
5.Możliwość ciągłego rozwoju i zdobywania nowych kompetencji
6.Benefity pozapłacowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sok_Mandarynkowy: Wprawdzie nie tyram i nie januszex, ale pozdrawiam cieplutko z produkcji w fabryce. Już niedługo 12 lat stuknie jak tu pracuję na praktycznie tym samym stanowisku.

  • Odpowiedz