Wpis z mikrobloga

Ech Mirki, muszę się wyżalić. Siedzę właśnie w busie do #holandia do roboty na magazyn i stresuję się mocno ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pierwszy raz w życiu jadę pracować za granicę. O polakach na emigracji słyszałem same najgorsze rzeczy i perspektywa nie rozmawiania z nikim normalnym przez kilka następnych miesięcy mnie przytłacza... Z dala od rodziny, znajomych nie wiem jak sobie poradzę. Dawajcie coś pozytywnego, jakieś historie z #emigracja które poprawią mi i innym humor.
  • 41
  • Odpowiedz
@bladolux: Różni się trafiają, ty też jesteś teraz Polakiem na emigracji a chyba nie uważasz się za #!$%@?. Mój syn tam wyjechał i choć na początku było kiepsko bo agencja się nie spisała to teraz sobie chwali.
  • Odpowiedz
@bladolux: Nie jest tak źle jak piszą. Pamiętaj że tylko kiepskie historie są nagłaśniane. Jest duża szansa, że poznasz ludzi podobnych do siebie tylko dobrze weryfikuj wszystkie informacje ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bladolux: motywuj się tym że jedziesz tylko dla kasy nie poznawać ludzi, ja za granicą w Niemczech cały okres przepracowałem i przespałem nawet nie rozmawiając za bardzo z ludźmi
  • Odpowiedz
cały okres przepracowałem i przespałem nawet nie rozmawiając za bardzo z ludźmi


@ThEND_22: Szacun, mi by chyba pękła psycha w pewnym momencie. Życie jak maszyna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@L3gion: ja zawsze jak pracuje staje się maszyną, przez okres kilka h pracy nie muszę robić przerw ani nic jeść, zamykam się w sobie i napieprzam w domu to sobie odbijam
  • Odpowiedz
@bladolux: 1. Korzystaj z każdej chwili, aby odpocząć psychicznie - spacery, poznawanie okolicy, miasta, zwyczajów, słówek holenderskich- uczuć się możesz wszystkiego i wszędzie nawet jak weźmiesz butelkę wody to można podchwycić jakieś słówko z etykietyzuje zbudować skojarzenie.

2. Oszczędzaj ile dasz radę, ale zrób sobie jakiś system nagród - np. codziennie wieczorem jogurt, albo kino raz na dwa tygodnie.

3. Jeśli palisz, przestań albo
  • Odpowiedz
@bladolux: wszystkie negatywne opinie o Polakach za granicą jakie słyszałeś to wszystko prawda.male szanse na znalezienie tych normalnych.
Jak nie trafisz na takich to masz dwie opcje - albo izolacja, albo udawanie ziomeczka bez zbędnego spoufalania się
  • Odpowiedz