Wpis z mikrobloga

Jaka bardzo lekka, zwijana opona szosowa 28mm pod dętkę na szosę? bez ograniczeń cenowych.
Miałem GP5000, toczyły się lekko, fajnie kleiły w zakrętach, ale nie wytrzymały nawet roku, pocięte w dwóch miejscach i wyglądają jakby zrobiły z milion km. Pirelli? Michelin? Good year? Vittoria?
#szosa #kolarstwo
  • 14
  • Odpowiedz
@Paviarotti: mam vittorie rubino pro g2.0 na 25mm i jest ok. Czy szybka - nie wiem, klei dobrze, trzyma w zakrętach jak trzeba, luźny piasek jej nie straszny jakoś specjalnie, ujeby przetrzymują, rok mają ponad i w sumie nie są zajechane. dobre 9k zrobiły i jeszcze z 5-10k pociągną.
  • Odpowiedz
@sargento: szosa 99,98%. Lepsze albo gorsze asfalty, ale asfalty. Ze dwa-trzy razy zdarzył się jakiś szuter z kamieniami, ale jechałem wolniutko. Poza asfaltem może zrobiły ze 2-3km.
  • Odpowiedz
@Paviarotti: już któryś wpis czytam, ze komuś krótko wytrzymały "markowe" opony. Oby tak nie bylo w moim przypadku, bo kupilem ultrasport 3. Wcześniej mialem najtansze z deca za 30 albo 40zl i daly rade 13k km z czego 10-15% to byly szutry, lasy i żużel.
  • Odpowiedz
@Tigermass: też przerobiłem Ultrasporty (druciaki, fabrycznie z rowerem), strasznie się u mnie cięły :/ nie pomagałem im co prawda, bo dawałem bardzo wysokie ciśnienie (ponad 7bar), ale dwie sztuki padły chyba w 2 miechy i zmieniłem na GP5000. Spokój był na dłużej, ale dzisiaj zauważyłem, że dętka wystaje z bocznego nacięcia. Może mam po prostu pecha do opon ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Paviarotti: Od siebie mogę polecić Tufo Comtura Duo 28C. W zeszłym roku po asfaltach i lasach, szutrach przejechałem na nich niecałe 10 tysięcy kilometrów. Zaczęły się ciąć dopiero zimą na soli drogowej. Przyczepne opony z miękkiej gumy. Po jakimś czasie są całe podrapane, ale dalej nie łapią kapci.

Obecnie jeżdżę na drugim komplecie. Niestety przednią gdzieś przeciąłem, dętka nie ruszona, ale chyba będę musiał ją wymienić. Następne sprawdzę Vittoria Zafiro (dokładnej
  • Odpowiedz
@Paviarotti: ja kupilem zwijane, czyli wychodzi na to, ze decarhlon robi jedne z bardziej wytrzymałych opon xD no ja mam nabite tak jak w poprzednich 7.5 bar, a waze aktualnie 95kg, wczesniej 120 prawie.
  • Odpowiedz
Nie ma czasu, rower musi śmigać :D zamówiłem komplet Pirelli P Zero Velo 28mm, 389 ziko, waga podobna jak GP5000, zobaczymy jak z użytkowaniem.
  • Odpowiedz