Wpis z mikrobloga

Mózg mi paruje jak dowiaduję się, że niektórzy w Polsce nie mają domu/mieszkania po rodzicach.
Nawet w jakimś biedamieście gdzie mogą je sprzedać i dołożyć do wkładu własnego.
A jak rodzice żyją to nadal mieć świadomość, że W RAZIE CZEGO można coś z tym zrobić

Jak wy żyjecie

#mieszkanie #nieruchomosci #rodzina
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No tak, niech żyją w biedzie, byle bąbelek mógł mieć wkład własny xD Tak, widać, że jesteś ze wschodu Polski.


@pianinka: Jezu, ale Cię d--a boli, że ktoś coś od rodziców dostaje, więc nie musi od zera radzić sobie sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyobraź sobie, że skoro młody, zaradny człowiek jest w stanie w klika lat odłożyć kilkadziesiąt k na wkład własny i remont własnego mieszkania, to dla jego rodziców, jeśli zaradność ma po nich, to również nie będzie problem dołożyć mu kilkadziesiąt tysięcy do mieszkania bez skazywania się na życie w biedzie czy wyprztykanie się ze wszystkich oszczędności,
  • Odpowiedz
@Pantegram: Dokładnie.
Kiedyś nawet wśród biedniejszej części społeczeństwa funkcjonowało coś takiego jak przekazywanie ziemi, gospodarstwa, posagu, opłacane ślubu itd. przez rodziców. Teraz niektórzy ludzie muszą zaczynać z poziomu bezdomnego i jeszcze wmawiają sobie, że to jest normalne. To jest skazywanie swoich dzieci na na niewolniczą pracę do końca życia. Takie dziecko będzie miało całe życie pod górkę. I dlaczego? Bo rodzice woleli przejeść majątek zamiast zapewnić dziecku przyszłość. Nawet jak
  • Odpowiedz
@pianinka: Jak widać kilka mieszkań w Warszawie nie jest w stanie złagodzić twojego bólu d--y ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ból d--y masz ewidentny, bo cały czas piszesz o "jak dziecko śmie żądać" podczas gdy my piszemy o "jak kochający rodzic może nie chcieć pomagać"...

Nawet gdyby moje dziecko się wzbraniało, to i tak będę chciała mu pomagać, no chyba, że będzie sobie radziło w życiu
  • Odpowiedz
@pianinka: spytaj się swoich rodziców i swoich dziadków skąd mają mieszkanie. myślisz, że kiedyś funkcjonowało coś takiego jak kredyt na 30 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
o tak napiszę w Internecie że mam kilka mieszkań w Warszawie, na pewno stanę się bardziej wiarygodna. powtarzam KILKA mieszkań w WARSZAWIE. nie jedno - KILKA!
  • Odpowiedz
Roszczeniowy płatek śniegu.


@pianinka: Jeszcze powiedz, że jestem roszczeniowym płatkiem śniegu bo zostałem wychowany w normalnej rodzinie w normalnych warunkach. Ty pewnie musiałaś sama sobie zdobywać pokarm, zarabiać na jedzenie i dokładać się do czynszu. Pomoc od rodziców to słabość, a ja jestem silna!

A teraz mam KILKA MIESZKAN W WARSZAWIE! PATRZCIE POLSKIE ROBAKI ZE WSCHODNIEJ POLSKI JAK SIE DOROBIŁAM. k---a jakie żałosne XD
  • Odpowiedz
Ale zapiekło xDD Idź dalej żebrać po rodzinie, bo widać ci nie dość jak tak cię cudze życie boli.


@pianinka: ja już dawno skończyłem z tobą dyskusję. teraz mam tylko bekę. uwielbiam merytoryczność twoich argumentów. nie dałaś dosłownie żadnych argumentów za swoimi tezami, jedynie co potrafisz to obrażać.

anim jeszcze skończą 15 lat xD

dlaczego 15, a nie 5? tak byłoby jeszcze śmieszniej. beka z odpadów rodzinnych XD
  • Odpowiedz