Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elementarz1: A to nie działa tak że jak ktoś jebnie shorta za 50 baniek to się robi czerwona lacha bo to tak jakby sprzedał? A z lewarem jeszcze większa lacha? Wzrosty powodują stare shorty które ktoś zamyka albo które się likwidują jak się hajs skończy?
@inXe: Też nie rozumiem tego w 100%, ale wiem, że dużo otwartych pozycji SHORT to łakomy kąsek dla grubych ryb, które chcą wyleszczyć ulicę. Sami kupują max LONGA na max dzwigni i pompują hajs w btc spot żeby wybić stoplossy na setkach milionów dol w shortach. Nie wiem tylko kto dostaje te utracone przez shortujących waluty. Ci longujący chyba? Generalnie rynek krypto powienien być cały czas shortowany i cały czas powinien
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elementarz1: Jak stop loss / likwidacja wybije, kurs leci w górę i ten co ma longa jest happy. Ale dużo shortow może chyba też zatrzymać wzrosty jeżeli paliwa braknie albo wieloryb śpi. Zresztą ja nic nie wiem xD Wiem żeby kupić w miarę tanio sprzedać trochę drożej i gituwa
@elementarz1 poczytajcie trochę jak to działa. Grając shorta pozyczasz i sprzedając zbijając kurs i liczysz na to, że za X czasu odkupisz taniej i oddasz pożyczkodawcy. Jeśli cena idzie do góry a masz shorta to masz problem bo tracisz (musisz oddać tyle samo ale jest więcej warte). Decydując się na zamknięcie shorta odkupujesz z rynku to co sprzedałeś wchodząc w shorta, aby oddać poYczkodawcy i generujesz popyt podbijając cenę.