Wpis z mikrobloga

@Wariner: Hah, właśnie dopiero co wczoraj oglądałem ponownie odcinki z Romusiem (niestety na YT nie ma tych pierwszych, gdy ultrasował Gromowi Hrubielów) a dziś jeszcze myślałem o samym aktorze, a teraz wpadam na ten post... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie mam taką refleksję, że Pan Paweł odszedł tuż przed szczytem swojej kariery.Ledwo odkryl go Smarzowski i... niestety. Myślę, że to mógł być punkt zapalny w jego karierze
@Czaczkes: Już pisałem to w innym wątku - Plebania w latach swojej emisji jawiła mi się jako słaby serial dla znudzonych babć, jednak z perspektywy czasu i po obejrzeniu kilku odcinków i fragmentów na YT doceniam sposób, w jaki zobrazowali problemy biednej polskiej wsi z przełomu wieków, nie bojąc się dotykać nierzadko trudnych tematów (mówię o pierwszych sezonach, potem podobno było słabo).
@JanSebastianCadillac: Romek, podobnie jak aktor, który pierwotnie wcielił się w jego rolę miał problemy z sercem, ale mimo zaleceń dr Blumentala nie leczył się, nie zrobił diagnostyki, etc. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Romek mógł umrzeć w finale jednego sezonu podczas spaceru z jedna z pensjonariuszek Domu Opieki w Starej Wiosnie, która straciła wolę życia. Romek zabrał ją na spacer na jakieś górki, do jakiejś kapliczki i zasłabł
@Aerthevizzt: Swoją drogą z tego co pamiętam to u Mulaków chyba też panowała spora patola? Stado dzieciaków, bida cięższa kamienia, fatalne warunki mieszkaniowe i do tego tankujący na potęgę, bezrobotny Kazik. Dobrze pamietam, że ostatecznie Mulak zwalczył alkoholizm i jakoś wyszli na prostą? Czy coś pokręciłem?
@JanSebastianCadillac: Paweł Gędłek zmarł 12.09.2004. Jako Romuś pojawił się po raz ostatni w odc. 452, który miał premierę 04.10.2004 (nie liczę odc. 567, pierwszego z serii 2005/06, w którym jego postać została pochowana). Nie mam pojęcia czy był na planie do ostatniej chwili, czy odcinki były kręcony z dużym wyprzedzeniem. W sferze swoich domysłów postawiam to że być może scenarzyści zakładali, że aktor po przeszczepie wróci po jakimś czasie, więc wezmą
@Wariner: Mulakowi zaczęło picie wychodzić bokiem, jak poszedł fikać do dr Piotrowskiego (były psychiatra Krystyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), żeby ten mu oddał hajs za sprzedane jego żonie na lewo środki antykoncepcyjne. Piotrowski najpierw chciał wrobić go w pobicie, ale zrobił z siebie idiotę, a potem nasłał na niego opiekę społeczną, kazał pielęgniarce spreparować dokumentację, z której wynika, że Mulaki to większa patologia niż faktycznie, żeby
Aerthevizzt - @Wariner: Mulakowi zaczęło picie wychodzić bokiem, jak poszedł fikać do...

źródło: comment_1629486148qpBkjvkL8Eq655wC7AfQ7R.jpg

Pobierz
@Aerthevizzt: Dzięki za wyczerpujący opis, lubię czytać te rozkminy o Plebanii - swoją drogą to zajebiście skomplikowane są te wątki, szacun, że to ogarniasz :) (nawet jeśli z pomocą neta).

Kazik Mulak pojawił się też w roli nieprzekupnego funkcjonariusza Służby Więziennictwa w filmie „Piitbull. Ostatni pies” Pasikowskiego.
@Wariner: O Romku i Mulaku pisałem z tego co zapamiętałem, ale jeśli chodzi o daty emisji poszczególnych odcinków, sezonów, etc, nie da rady trzeba się wspomagać portalami. Ogólnie to na tagu #plebania powrzucałem trochę ciekawostek/smaczków z mojej trwającej jakieś 2-3 lata przygody z powrotem do serialu po latach. Za młodu bieżące odcinki mniej więcej tak do 2006 r. oglądałem, mniej więcej na bieżąco widziałem ostatni odcinek, kilka posklejanych wątków na YT