Wpis z mikrobloga

@Wariner: Jak Paweł Gędłek zachorował to chcieli go tymczasowo zastąpić Burczykiem. Po śmierci aktora postać zniknęła i po jakimś czasie wypuścili odcinek mu poświęcony, który zaczął się od tego, że Borosiukowa płacze nad jego grobem. Z tego co pamiętam to nigdy nie wytłumaczyli w jaki sposób serialowy Romuś zmarł.
JanSebastianCadillac - @Wariner: Jak Paweł Gędłek zachorował to chcieli go tymczasowo...
  • Odpowiedz
@Wariner: Hah, właśnie dopiero co wczoraj oglądałem ponownie odcinki z Romusiem (niestety na YT nie ma tych pierwszych, gdy ultrasował Gromowi Hrubielów) a dziś jeszcze myślałem o samym aktorze, a teraz wpadam na ten post... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie mam taką refleksję, że Pan Paweł odszedł tuż przed szczytem swojej kariery.Ledwo odkryl go Smarzowski i... niestety. Myślę, że to mógł być punkt zapalny w jego karierze
  • Odpowiedz
@Czaczkes: Już pisałem to w innym wątku - Plebania w latach swojej emisji jawiła mi się jako słaby serial dla znudzonych babć, jednak z perspektywy czasu i po obejrzeniu kilku odcinków i fragmentów na YT doceniam sposób, w jaki zobrazowali problemy biednej polskiej wsi z przełomu wieków, nie bojąc się dotykać nierzadko trudnych tematów (mówię o pierwszych sezonach, potem podobno było słabo).
  • Odpowiedz
@JanSebastianCadillac: Romek, podobnie jak aktor, który pierwotnie wcielił się w jego rolę miał problemy z sercem, ale mimo zaleceń dr Blumentala nie leczył się, nie zrobił diagnostyki, etc. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Romek mógł umrzeć w finale jednego sezonu podczas spaceru z jedna z pensjonariuszek Domu Opieki w Starej Wiosnie, która straciła wolę życia. Romek zabrał ją na spacer na jakieś górki, do jakiejś kapliczki i zasłabł
  • Odpowiedz
  • 2
@Aerthevizzt: Swoją drogą z tego co pamiętam to u Mulaków chyba też panowała spora patola? Stado dzieciaków, bida cięższa kamienia, fatalne warunki mieszkaniowe i do tego tankujący na potęgę, bezrobotny Kazik. Dobrze pamietam, że ostatecznie Mulak zwalczył alkoholizm i jakoś wyszli na prostą? Czy coś pokręciłem?
  • Odpowiedz
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Romek mógł umrzeć w finale jednego sezonu podczas spaceru z jedna z pensjonariuszek Domu Opieki w Starej Wiosnie, która straciła wolę życia. Romek zabrał ją na spacer na jakieś górki, do jakiejś kapliczki i zasłabł o zachodzie słońca.


@Aerthevizzt: To było dużo wcześniej, jeszcze przed zmianą aktora
  • Odpowiedz
@JanSebastianCadillac: Paweł Gędłek zmarł 12.09.2004. Jako Romuś pojawił się po raz ostatni w odc. 452, który miał premierę 04.10.2004 (nie liczę odc. 567, pierwszego z serii 2005/06, w którym jego postać została pochowana). Nie mam pojęcia czy był na planie do ostatniej chwili, czy odcinki były kręcony z dużym wyprzedzeniem. W sferze swoich domysłów postawiam to że być może scenarzyści zakładali, że aktor po przeszczepie wróci po jakimś czasie, więc wezmą
  • Odpowiedz
@Aerthevizzt: Znalazłem teraz artykuł z 2004 roku na ten temat.

Twórcom "Plebanii" bardzo trudno było znaleźć aktora, który zagrałby rolę Romusia. Ostatecznie wybór padł na Pawła Burczyka. Wiadomo już było, że to on zastąpi przez rok Pawła Gędłka, tyle czasu miała bowiem trwać rekonwalescencja Pawła.
  • Odpowiedz
@Wariner: Mulakowi zaczęło picie wychodzić bokiem, jak poszedł fikać do dr Piotrowskiego (były psychiatra Krystyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), żeby ten mu oddał hajs za sprzedane jego żonie na lewo środki antykoncepcyjne. Piotrowski najpierw chciał wrobić go w pobicie, ale zrobił z siebie idiotę, a potem nasłał na niego opiekę społeczną, kazał pielęgniarce spreparować dokumentację, z której wynika, że Mulaki to większa patologia niż faktycznie, żeby
Aerthevizzt - @Wariner: Mulakowi zaczęło picie wychodzić bokiem, jak poszedł fikać do...

źródło: comment_1629486148qpBkjvkL8Eq655wC7AfQ7R.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@Aerthevizzt: Dzięki za wyczerpujący opis, lubię czytać te rozkminy o Plebanii - swoją drogą to zajebiście skomplikowane są te wątki, szacun, że to ogarniasz :) (nawet jeśli z pomocą neta).

Kazik Mulak pojawił się też w roli nieprzekupnego funkcjonariusza Służby Więziennictwa w filmie „Piitbull. Ostatni pies” Pasikowskiego.
  • Odpowiedz
@Wariner: O Romku i Mulaku pisałem z tego co zapamiętałem, ale jeśli chodzi o daty emisji poszczególnych odcinków, sezonów, etc, nie da rady trzeba się wspomagać portalami. Ogólnie to na tagu #plebania powrzucałem trochę ciekawostek/smaczków z mojej trwającej jakieś 2-3 lata przygody z powrotem do serialu po latach. Za młodu bieżące odcinki mniej więcej tak do 2006 r. oglądałem, mniej więcej na bieżąco widziałem ostatni odcinek, kilka posklejanych wątków na YT
  • Odpowiedz