Wpis z mikrobloga

Hej, jedziemy w sobotę z Krakowa na wyspę KRK ( ͡° ͜ʖ ͡°). Miałem początkowo jechać przez Czechy / Austrię / Słowenię. Ale Jadąc Słowacja / Węgry - będzie jedna granica mniej do przekroczenia, no i mniej winiet do wykupienia. Czy ktoś tak jechał? Którą trasę polecacie?
#chorwacja #winieta #podrozujzwykopem
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SirStoned: nie na tyle milionów Polaków która odwiedziła Chorwację nikt chyba się nie odważył( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) oczywiście że jechał, cala południowo wschodnia polska tak jezdzi, w sobotę o 17 wyjeżdżam o 7 rano jestem w Makarskiej a ty masz dużo bliżej.
@SirStoned: Będę jechał tą trasą, ale dopiero w kolejną sobotę. Swoją drogą tak przy okazji, kupujecie winiety online czy gdzieś na stacji? Próbowałem założyć konto na stronie ematrica, ale mam problem z hasłem, za cholerę nie chce mi przejść, że niby hasło nie spełnia wymagań ¯\_(ツ)_/¯
@SirStoned: jechałam tak 4 razy z Krakowa. Kraków - Bielsko - Zwardoń - Bratysława - nocleg w okolicy Balatonu - Letenye. Trasa spokojna i dość pusta. Tylko na Węgrzech na drogach krajowych #!$%@?ą jak w Polsce. W zeszłym roku ze względu na tranzyt na Węgrzech cały czas autostradą przez Budapeszt i też było spoko, nie wyszło jakoś dużo dłużej niż przez krajówki na zachód od Balatonu a komfort większy.
@Rabarbar93:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabarbar93: ja tam winiety na Słowację nie kupuje na te ich kilka km dróg szybkiego ruchu, Węgry to musisz założyć konto na rządowej stronie ematrica wlasnie, jakoś 90zl wychodzi za 14dni.
@Rabarbar93: podobno taki błąd wywala na urządzeniach mobilnych. Mirek na tagu doradzał żeby spróbować przez laptopa. Winiety mam zamiar kupić dziś on-line. Na trasie spokojnie kupisz w punktach i na stacjach, ale będzie drożej i nie wiem jak z kolejkami.