Wpis z mikrobloga

@fan_comy: Od dzieciaka powtarzałem tę formułkę i nie miałem praktycznie żadnego poczucia winy, bo nie miałem zamiaru zwierzać się jakiemuś kolesiowi, który jest niby pośrednikiem wszechmocnego Boga xD. Nie jest łatwo wyrwać się z czegoś, co ci tłuką od narodzin, ale na szczęście nikt z rodziny na mnie nie naciskał, gdy przestałem się w to bawić.
  • Odpowiedz
@fan_comy: pochwalony jezus chrystus. ostatni raz u spowiedzi byłem miesiąc temu. przeklinałem, nie słuchałem się rodziców, nie słuchałem się nauczycieli, biłem się z siostrą, dokuczałem bratu. więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie bardzo żałuję i proszę o pokutę i rozgrzeszenie.


@decadent: Ja #!$%@? jak teraz to czytam i myślę o tym że chodziłem do tej budki i gadałem to jakiemuś obcemu typowi to mnie jakieś złe emocje biorą
  • Odpowiedz
@KomosaBiala: nie ma. Zresztą wnioskujac po indywidualnych doświadczeniach to wychodzi, że każda religia jest prawdziwa, bo np. chrześcijanie w trakcie śmierci klinicznej widzą Jezusa, muzułmanie Mahometa itd.
  • Odpowiedz
@Scooterek: Zupełnie jakbym widział siebie dyskutującego z księdzem w gimnazjum. Wystarczą jedna dwie szare komórki żeby ogarnąć, że tu chodzi o przyznanie się do winy przed Bogiem i samym sobą i szukanie rozgrzeszenia, a nie o to czy Bóg widzi czy nie. I ktoś mógłby powiedzieć: "po co mam spowiadać się że waliłem konia albo jadłem mięso w wigilię?". I racja. Co jednak jeśli spowiadam się, że biłem żonę i
  • Odpowiedz
można na to odpowiedzieć posiłkując się badaniami naukowymi dot. Śmierci klinicznej, w latach 1975-2005 opublikowano 42 prace naukowe o 2500 osobach które przeżyły śmierć kliniczną. W The Lancet opublikowano historie 60 pacjentów którzy z medycznego punktu widzenia byli nie żywi, jednak każdy z nich twierdził że widział swoje ciało z zewnątrz, bliskich przy łóżkach, czy Anioły


@szybkiekonopie:
Z tego co napisałeś wynika, że ludzie ci mieli jakieś wizje. No fajnie.
  • Odpowiedz
@Rozbrykany_Kucyk: Drobna uwaga: po LSD nie widzi się żadnych "magicznych stworzeń" ani trójrogich koni. Prędzej odnosi się wrażenie, że cały wszechświat, z materią włącznie "żyje" i generuje pewnego rodzaju witalną energię. Albo kolega wciskał Ci kit albo go nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
Są opisane historie osób które od urodzenia są niewidome i od urodzenia nie widziały żadnego obrazu, nawet promyka światła, nic im się nie śni, a przeżywając śmierć kliniczną widzieli z zewnątrz miejsce wypadku opisując każdy detal, ilość strażaków, ubiór świadków, zmarłych bliskich a nikt ich nie widział


@szybkiekonopie:
Proszę o namiary do opracowania, które opisuje takie przypadki wraz z użytą metodologią.
  • Odpowiedz
masturbacja, kłamstwo, brak posłuszeństwa rodzicom to widzę według przedmówców same zdrowe rzeczy które służą relacjom i w dłuższej perspektywie rozwija miłość w człowieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie te rzeczy mogą być dobre, neutralne lub złe. Zależy od okoliczności i szczegółów sytuacji, w której się dzieją.
Masturbacja sama w sobie, jeśli nie jest kompulsywna, albo nałogowa nie jest szkodliwa, a wręcz przeciwnie.
Kłamstwo najczęściej jest złe i szkodliwe, ale jestem w stanie wymienić sytuacje w których skłamanie jest lepszym wyborem moralnym niż wyznanie prawdy.
Posłuszeństwo rodzicom również zależy od tego jakiej sprawy dotyczy i w jakim
  • Odpowiedz
@JakiTyJestesGlupi: a weź, mi starzy w przedszkolu mówili że jak będe brzydko mówił to przyjdzie pambuk i zabierze mi język xD serio sie wtedy w #!$%@? bałem że wszechmogący typek będzie na mnie #!$%@?
najlepsze że moi starzy to ateiści xD
  • Odpowiedz