Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 126
fascynuje mnie polska miast powiatowych
wy wiecie że tam żyją ludzie tak normalnie żyją na co dzień i niektórzy z nich to nawet są młodzi
  • 49
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@zastuj: ja się wyprowadziłem na powiat, na Warmię. Fajnie jest - jeziora są, sklepy są normalnie. Miejscowość turystyczna to i restauracji różnych sporo. Dzieciakom tez sie znajdzie rozrywkę. No ale turystyczne i bogate miasto. Co innego taki zapyziały biedny powiat. To rzeczywiście tragedia (a mieszkałem 3 lata tak)
  • Odpowiedz
fascynuje mnie polska miast powiatowych

wy wiecie że tam żyją ludzie tak normalnie żyją na co dzień i niektórzy z nich to nawet są młodzi


@zastuj: Polska powiatowa jest fajna, jeśli chcesz wyjść sobie z kimś na bardziej dziki plener na piwko.
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Prawie dobrze. Blachy np SC czy EP maja miasta na prawach powiatu. Czyli najczęściej są to miasta które dawniej były „stolicami” województw np. Woj. Piotrkowskie czy Czestochowskie. Blachy SCZ czy EPI będą zarejstrowanie w tym powiecie ale nie w mieście. Często dochodzi do sytuacji ze mówi się ze „ escezety” czyli mieszkańcy okolic Częstochowy. Radomsko to już miasto powiatowe i ma swoje blachy.
  • Odpowiedz
@zastuj: takie małe miasteczka powiatowe to jeszcze spoko, ale jakieś miejsca typu Zalesie Kolonia gdzie jest stoi 5 domów w jakichś szczerych polach czy lesie skąd jest 3 km gruntówką do Zalesia gdzie jest 20 domów rozrzuconych na 5 km^2 skąd jest 5-10 km dziurawą drogą gminną do miejscowości gminnej ale nic tam nie ma tylko wójt marny sklepik i bus co jeździ 2 razy dziennie więc trzeba jechać jeszcze
  • Odpowiedz
@ja_nie_lubie od 1.5 roku mieszkam w lesniczowce, wlasnie takiej w srodku lasu.
Praca zdalna, cisza spokoj. Powolny remont domu. A pierwsze 30 lat spędziłam w mieście wojewodzkim, ciezko byloby mi wrocic. Dzieci zamierzamy do szkoly sredniej wyslac do wojewodzkiego, potem studia i niech robia co chcs. Moj maz wyszedl w ten sposob z domu w wieku 16 lat, ale co weekend wracal do rodzinnego domu. Pozniej jezdzilismy razem przez lata. A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@zastuj: Wszędzie blisko w sumie w takim miasteczku, może nie ma kina 4D czy sklepu muzycznego ale jak często chodzi się do takich miejsc? O ile w mieście wojewódzkim masz swoje mieszkanie to wtedy faktycznie wygryw, a jeśli ma się wynajmować to lepiej w sumie w takim mniejszym mieście. Spokojniej się żyje. Ale w sumie to zależy co kto lubi
  • Odpowiedz