Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 126
fascynuje mnie polska miast powiatowych
wy wiecie że tam żyją ludzie tak normalnie żyją na co dzień i niektórzy z nich to nawet są młodzi
  • 49
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@zastuj: mi się nie podobało w mieście wojewódzkim ludzie się bardziej spieszą korki są i daleko wszędzie i głośno i tramwaje nawet premetro i bym dojeżdżał do roboty dużo czasu a tak to sobie jadę krótko do fabryki agletów mniejsze skupienie ludzi a nie przepadam za nimi
jakiś czas w mieście wojewódzkim mnie wymęczył ale ja jakiś dziwny jestem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zastuj: no właśnie a miasta powiatowe te większe niż 25k mieszkańców bo one to żart jest ja patrzę na tablicę rejestracyjne jeżeli są dwie literki na początku jak WR czy FG to jest fajne miasto powiatowe lepsze takie ale jak są tablice NKE PCT DWR to złe to jest miasto
w tych gdzie mają tablice dwie literki to masz dostęp do wszelkich usług sklepów no czego chcesz prawie nic ci nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@zastuj: tu chodzi o kompromis bardziej bo jak masz dwie literki to już ci nic nie brakuje do życia oprócz szczęścia a jak masz trzy to musisz jeździć pksem do kina
  • Odpowiedz
@vieniasn: miasta powiatowe zawsze mają dwie literki. Trzy literki są zarezerwowane dla powiatów.

Czyli KR to będzie miasto-powiat Kraków, SC to miasto powiat Częstochowa, ale już Radomsko nie jest miastem-powiatem, a jedynie stolicą powiatu, więc tam na blachach mają ERA.
Masz też rejestracje KRA czy SCZ i to będą powiaty, czyli miasteczka i wiochy okalające miasta-powiaty Kraków i Częstochowę
  • Odpowiedz