Wpis z mikrobloga

O ile nie przepadam za Konfederacją (tak jak nie przepadam za każdą skrajnością), to tu akurat trafili w sedno sprawy. Szkoda tylko że ludzie uznają to za szurostwo bo Konfederacja = szury, a sama wypowiedź jest jak najbardziej racjonalna, i jestem pewien że większość która tak myśli nawet nie jest prawicowa.

#koronawirus #polityka
supra107 - O ile nie przepadam za Konfederacją (tak jak nie przepadam za każdą skrajn...
  • 53
  • Odpowiedz
@supra107: Mogłem się tego spodziewać. Co prawda nikogo nie obraziłem ani nie wyzywałem. Ale wiem jedno. Właśnie szury i antynaukowcy są uczuleni na dyskusje bo nigdy nie chcą jej prowadzić. Mam tak samo na FB gdziekolwiek nic nie napiszę jakiś komentarz to praktycznie 0 odpowiedzi. Czasami 1 na 20 ktoś odpowie ale już znam te argumenty więc z łatwością otwieram ludziom oczy. Z fartem mordo
  • Odpowiedz
@Dutch: już choćby przykładowe zakaz rozwodów oraz mianowanie na stanowiska sędziowskie na podstawie wyznania jednak dotyczyłby wszystkich. Trochę zbytnio uprościłeś problem Konfederacji.
  • Odpowiedz
@Bover:

już choćby przykładowe zakaz rozwodów oraz mianowanie na stanowiska sędziowskie na podstawie wyznania jednak dotyczyłby wszystkich.

To są oczywiste idiotyzmy, ale bazowane na tłitach Bosaka sprzed 100 lat. To nie jest program Konfederacji.
  • Odpowiedz
@Bover:

czyli nie znasz programu Konfederacji, a piszesz "TO NIE JEST PROGRAM KONFEDERACJI".

Powtórzę, tym razem wolniej: w 100 Mentzena był zakaz rozwodów?
  • Odpowiedz
@supra107: Dobrze mówi, sam mimo, że się bez oporów zaszczepiłem i zachęcam do tego rodzinę i znajomych to jestem w 100% przeciwny segregacji ludzi i utrudnianiu dostępu do czegokolwiek. To zwyczajnie niekonstytucyjne.Tak samo jestem przeciwny kolejnym lockdownom. Skoro każdy kto chciał dostał już szczepionkę to trzeba pozwolić ludziom żyć normalnie i ponieść ewentualne konsekwencje swoich wyborów.
  • Odpowiedz
Konfa nie jest idealna, ale wybór jest prosty: partia A ma zdrowe poglądy w temacie covidowego szaleństwa uderzającego w nas wszystkich (że tylko przypomnę galopującą inflację, z rzeczy mniej oczywistych) i głupie poglądy w sprawie np. aborcji patoembriologicznej - dotykającej 1000 osób rocznie, a partia B, C i D na odwrót. Trzeba być mocno zacietrzewionym ideologicznie, by nie wybrać partii A.


@Dutch: Mam dziwne wrażenie, że Konfa robi to wyłącznie z przekory. Gdyby nie było żadnych restrykcji to pewnie taki Braun by wyszedł na mównicę sejmową i zaczął ględzić o żydowskim spisku mającym na celu depopulację Polaków oraz domagać się natychmiastowego podjęcia przez rząd radykalnych działań w walce z covidem.

Ponadto Konfiarze kwestionowali nawet zasadność pierwszego lockdownu a to już bynajmniej nie jest ,,zdrowy pogląd''. Dzięki temu, że w miarę szybko wprowadziliśmy restrykcje udało się rozłożyć zachorowania w czasie i uniknąć paraliżu służby zdrowia. Oczywiście potem poszło to wszystko za daleko, ale ten marcowo-kwietniowy lockdown to było jedyne racjonalne rozwiązanie (tym bardziej, że wówczas nawet nie wiedzieliśmy czego się spodziewać po covidzie a relacje z Włoch były dość
  • Odpowiedz