Wpis z mikrobloga

Od zabiegu wazektomii stuknął mi już ponad rok i nadal uważam to za jedną z lepszych decyzji w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak co kilka miesięcy, zachęcam niezdecydowanych do wzięcia odpowiedzialności za życie swoje i swoich nienarodzonych dzieci.

Więcej informacji o moim zabiegu można poczytać z wpisu tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/50980403/zgodnie-z-obietnica-op-delivered-dzis-o-10-mialem-/

Pamiętam jak w komentarzach ludzie pisali że za pół roku sie zabije bo nie bede czuł się mężczyzną a kobieta mnie zostawi bo bede strzelał ślepakami. Nic bardziej mylnego, żyje i mam się dobrze. Narzeczona też nie narzeka i uważa, że to była jedna z lepszych wspólnych decyzji.

#wazektomia #antynatalizm
  • 78
@MarianKolasa: jedyna zmiana, że nie stresuje się po seksie, nie czekam z niecierpliwością na okres różowego no i można sobie pozwolić na spontaniczność.
Jeśli chodzi Ci o zmiany psychologiczne to nie, żadnych, problemów z dojściem nie miałem po zabiegu chociaż pierwszy raz był lekki stres, ale później już z górki bo nic nie bolało.
Ja akurat nie miałem wątpliwości co do zabiegu, w zasadzie rok po urodzeniu syna wiedziałem, że nie
@dildo-vaggins:
Kilka pytań mam:
1. Jaka metoda, i który lekarz(o ile oczywiście chcesz się podzielić tymi informacjami)? Ciężko znaleźć info która metoda jest najlepsza, na Mirko przeważnie ludzie piszą o kanadyjskiej, ale trudno znaleźć jakieś sensowne zestawienia różnych metod i konkrety na ich temat. Masz może link do jakichś takich materiałów? Z jakiej metody Ty skorzystałeś, i dlaczego?
2. Przy wywiadzie lekarskim zadają jakieś niewygodne pytania o dzieci, i robią problemy
@BarkaMleczna:

przecież jeżeli ktoś nie chce mieć dzieci, to to są zalety, a nie wady :D

Przecież to w ogóle są jakieś fikoły frustratów, albo są to ludzie mylący wazektomię z kastracją. Jak ktoś nie chce mieć dzieci to dlaczego miałby czuć się z tym źle że pozbawił się tej możliwości? xD Pomijam już fakt że po wazektomi można przecież bez problemu pobrać nasienie bezpośrednio z jąder, czy również przed samym
@Zgrywajac_twardziela:
1. Metoda Kanadyjska, dr Kulik. w zasadzie na stronie doktora jest dużo informacji, choćby o różnicach tych dwóch metod https://wazektomia.warszawa.pl/wazektomia-czeste-pytania/ ja wybrałem Kanadyjską ze względu na mniejszy odsetek powikłań (o czym można też poczytać na Reddicie), zwłaszcza, że te powikłania nie należą do rzadkości i nie są przyjemne. Po więcej informacji odsyłam na reddit o wazektomii i na strony lekarzy wykonujących zabiegi.

2. Wypełniając ankietę osobową jest pytanie o ilość