Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wyszedł mi całkiem niezły eksperyment kulinarny, więc pomyślałem że się podzielę.
Z ciekawości spróbowałem zrobić pizzę wysokobiałkową z sosem czosnkowym, idealną na redukcję, bo z niską zawartością tłuszczu.
Oczywiście nie jest perfekcyjna, bo ciasto jest delikatnie naleśnikowate, ale smakuje naprawdę dobrze i u mnie będzie stałym bywalcem kolacjowym :D będę jeszcze kombinował z jajkami i drożdżami, żeby sprawdzić struktury ciasta i opracować jak najlepszą :D

Makro w całej "pizzy" i sosie:
Kcal - 600
Białko - 46 g
Tłuszcz - 13 g
Węgle - 72 g

Składniki:
- Kasza gryczana biała 100 g
- woda
- mozzarella light 125g
- passata pomidorowa 2 łyżki
- pomidor/papryka/cokolwiek
- skyr 1/2 opakowania
- czosnek

Przepis banalnie prosty.
Torebkę białej kaszy gryczanej zalewamy wodą, przykrywamy folią i do lodówki na całą noc. Później odlewamy wodę, w której leżała kasza, zalewamy świeżą do poziomu kaszy i blendujemy. Konsystencja ma być dość gęsta, jak coś to dolewamy wodę, ale ostrożnie z tym.
Na rozgrzaną patelnię wylewamy ciasto i smażymy z dwóch stron jak naleśnika.
Piekarnik rozgrzewamy do 200 stopni, placek na kratkę, smarujemy go passatą pomidorową, układamy pokrojoną w cienkie plasterki mozzarellę light i co tam jeszcze chcemy. Do piekarnika na 15-20 min. Gotowe :D

Do tego robimy sos czosnkowy.
Do połowy opakowania jogurtu skyr wrzucamy zgnieciony ząbek czosnku, suszony koper i solimy do smaku.

#przepisy #gotowanie #mirkokoksy #wegetarianizm #dieta
wcfilmowe - Dzisiaj wyszedł mi całkiem niezły eksperyment kulinarny, więc pomyślałem ...

źródło: comment_1629209713BGsKUwJFo9l1EIrDrZ351a.jpg

Pobierz
  • 3
@wcfilmowe Ładnie ci to wyszło ( ͡º ͜ʖ͡º) ja tam pizze robie tak że na patelnię daje masło, robię ciasto z mąki i wody, ciasto daje na patelnię, dodaje koncentrat, ser i szynke i pizza smaczna, gotowa, bezuciskowa ( ͡ ͜ʖ ͡)