Wpis z mikrobloga

"Until Sunday, Europe thought Joe Biden was an expert on foreign policy."
xD

https://www.politico.eu/article/europe-reacts-bidens-afghanistan-withdrawal/

Ale jak to? To nie wina Trumpa?
Juz nawet europejscy lewacy zorientowali sie jakiego kalibru politykiem jest J. Biden i jaki poziom reperezentuje jego gabinet.

A lewacy na wykopie dalej uwazaja ze to przeciez wina Trumpa, no i oczywiscie M. Pompeo, ktory rok temu z kims (M. Baradarem) sie spotkal w Afganistanie.

#usa #bekazlewactwa #biden #afganistan
  • 24
A tego https://www.wsj.com/articles/a-taliban-leader-emerges-hunted-jailed-and-now-free-11629154710


@suluf: Tym bardziej Biden powinien podejsc do operacji wycofywania z Afganistanu ostroznie. Caly swiat sie juz zorientowal o tym jakim przywodca jest J. Biden i ile warta jest jego adminsitracja (vide przytoczony artykul z lewicowego portalu) ale ciagle ludzie tacy jak Ty slepo i bez zadnego logicznego uzasadnienia brna w urojone przypisywanie winy D. Trumpowi.

Nie, cala odpowiedzialnosc za obecny chaos ponosi J. Biden. Mial raporty wywiadu, czy
@baidu: Więc jaka była alternatywa ? Przypominam że Trump wycofał prawie całe wojsko a szansa na wysłanie więcej żołnierzy była żadna. Afganistan to wina prawi wszystkich administracji od Busha zaczynając
Przypominam że Trump wycofał prawie całe wojsko


@suluf: No widisz, a dlaczego nie wycofal calego? Podchodzil to tego widac duzo bardziej racjonalnie.

a szansa na wysłanie więcej żołnierzy była żadna.

Chce przypomniec ze Dems kontroluja obecnie nie tylko urzad prezydenta, ale i House czy Senate. Maja w zasadzie pelna wladze, zatem nie pisz takich niedorzecznosci.
(nota bene: teraz Biden wysyla 6 tys. zolnierzy do Afganistanu ktorzy maja pomoc w ewakuacji -zatem
@suluf: No widisz, a dlaczego nie wycofal calego? Podchodzil to tego widac duzo bardziej racjonalnie.


@baidu: Zostawiając 2000 żołnierzy w kraju który jest coraz szybciej przejmowany przez talibów ?

Chce przypomniec ze Dems kontroluja obecnie nie tylko urzad prezydenta, ale i House czy Senate. Maja w zasadzie pelna wladze, zatem nie pisz takich niedorzecznosci. (nota bene: teraz Biden wysyla 6 tys. zolnierzy do Afganistanu ktorzy maja pomoc w ewakuacji -zatem
@suluf: zobacz jeszcze to, z tego samego lewicowego czasopisma ktore sam linkowales:

"Mr. Biden refused to accept responsibility for the botched withdrawal while blaming others. He blamed Donald Trump’s peace deal with the Taliban and falsely claimed again that he was trapped. "


Nawet WSJ, skrajnie lewicowe, pisze ze Biden klamie mowiac ze nie mial innego wyjscia, niz choatyczne, natychmiastowe i paniczne wycofanie wojsk, ktore porzucily sprzet i uzbrojenie.

https://www.wsj.com/articles/joe-biden-to-afghanistan-drop-dead-taliban-11629151994

Z
Zostawiając 2000 żołnierzy w kraju który jest coraz szybciej przejmowany przez talibów ?


@suluf: ????
Za czasow Trumpa Afganistan nie byl przejmowany przez Talibow. Skad bierzesz te bzdury?

Teraz to mają tam burdel ale jak sobie wyobrażasz reakcję społeczeństwa gdyby próbował wysłać spowrotem wojsko ? Nie w celu pomocy przy ewakuacji ale jako dalszą misję stabilizacyjną ? Jest różnica między pomocą w akcji ewakuacyjnej a dalszą misją i zwiększeniem sił w
paniczne wycofanie wojsk, ktore porzucily sprzet i uzbrojenie


@baidu: Ale wiesz że ten sprzęt to jest sprzęt afgańskiej armii ? To ona to porzuciła

niz choatyczne,


@baidu: Chaos który wynikał z niekompetencji afgańskiego wojska, które nie potrafiło utrzymać stolicy

Biden klamie mowiac ze nie mial innego wyjscia


@baidu: No mógł czekać jak wejdą do Kabulu bez ewakuacji

Z jakiegos niepojetego powodu ludzie tacy jak Ty na wykopie bronia tej
@suluf: ????

Za czasow Trumpa Afganistan nie byl przejmowany przez Talibow. Skad bierzesz te bzdury?


@baidu: Zostawił szkieletową armię podał datę wycofania i szybko potem zaczęło się sypać. Następne 20 lat mieli tam siedzieć i dotować coś co w ostateczności upadło w ciągu paru tygodni ?

Czyli nijak. Jak sa teraz ludzie jak Ty ktorzy bronia tych kompletnie nonsensownych decyzji J. Bidena, to nie widze sytuacji w ktorych bys go
Ale wiesz że ten sprzęt to jest sprzęt afgańskiej armii ? To ona to porzuciła


@suluf: https://www.abc.net.au/news/2021-07-09/us-military-leave-bagram-air-base-afghanistan-equipment-handover/100277452

Jakby Trump nie wycofał wojska i się nie układał z talibami to w sumie i tak by podobnie wyglądało tylko w przyszłości. Problem Bidena jest taki że zamiast zebrać baty za przedłużanie okupacji dostaje baty za burdel przy wyjściu


Za czasow Trumpa Afganistan nie byl przejmowany przez Talibow. Wycofanie wojsk przez Trumpa nie skutkowalo
Sugerujesz że biali faceci by przeprowadzili tą operację w sposób wzorowy ? Jak biali faceci sobie poradzili z walczącymi z isis Kurdami ?


@suluf: Nie ja nie patrze na kompetencje przez pryzmat koloru skory i plci. To domena lewicy. Uwazam ze trzeba patrzec na kompetencje przez pryzmat doswiadczenia, wiedzy i umiejetnosci. Zadnych parytetow czy przywilei, zadnych zarezerwowanych miejsc dla mniejszosci seksualnych, etnicznych czy narodowych. Dlaczego Ty od razu podlaczasz pod to
@suluf: https://www.abc.net.au/news/2021-07-09/us-military-leave-bagram-air-base-afghanistan-equipment-handover/100277452


@baidu: Wklejasz artykuł który tłumaczy czemu to tam zostało. Czytałeś go po za tytułem ?

Za czasow Trumpa Afganistan nie byl przejmowany przez Talibow. Wycofanie wojsk przez Trumpa nie skutkowalo niczym.


@baidu: Talibowie rozpoczęli natarcie w trakcie wycofywania sie amerykanów. Uważasz że jakby mieli taką samą ilość żołnierzy jak wcześniej to talibowie by siedzieli w Kabulu w trakcie ewakuacji ?

Powiedz mi tez jak to jest ze
Lol. Dlaczego odpowiadasz na komentarz że wybrali ich z powodu koloru skóry i płci ?Czyżbyś patrzył na kolor skóry i płeć lewaku ( ͡º ͜ʖ͡º)


@suluf: Jak to dlaczego? Bo taka byla agenda i glowne postulaty Dems. Sami to mowili. Sami tez sie chwalili jakim kluczem sa obsadzane stanowiska w administracji Bidena. Tak wiem, wina Trumpa.

Wklejasz artykuł który tłumaczy czemu to tam zostało. Czytałeś go
@suluf: Jak to dlaczego? Bo taka byla agenda i glowne postulaty Dems. Sami to mowili. Sami tez sie chwalili jakim kluczem sa obsadzane stanowiska w administracji Bidena. Tak wiem, wina Trumpa.


@baidu: Chcesz mi powiedzieć że w kolejce po stanowisko był biały facet oraz czarna kobieta bez żadnych kwalifikacji i wybrali tą drugą ? Wskażesz mi kogoś w rządzie USA kto nie posiada podstawowych wymogów na dane stanowisko ? Przez
Wskażesz mi kogoś w rządzie USA kto nie posiada podstawowych wymogów na dane stanowisko ? Przez klucz mają na myśli różnorodność a nie kolor skóry lub płeć jako jedyne kryterium


@suluf: No wlasnie, piszesz o 'podstawowych wymogach', a ja pisalem ze zamiast wybierac najlepszych to wybierali kluczem koloru skory i plci. Zamiast skupiac sie zeby ktos spelnial 'minimalne wymogi' i do tego mial odpowiedni kolor skory, to lepiej nie patrzec na
@suluf: No wlasnie, piszesz o 'podstawowych wymogach', a ja pisalem ze zamiast wybierac najlepszych to wybierali kluczem koloru skory i plci.


@baidu: Czy ty mniej niż 18 lat ? Czy ty kiedyś szukałeś pracy ? Czy wiesz jak wygląda rekrutacja i od czego zależy ? Masz jakiś dowód że wybrali kogoś bez kwalifikacji ? Rozumiem że biali faceci by lepiej to zaplanowali ? Ty chyba dalej nie łapiesz jak się
Czy ty mniej niż 18 lat ? Czy ty kiedyś szukałeś pracy ? Czy wiesz jak wygląda rekrutacja i od czego zależy ? Masz jakiś dowód że wybrali kogoś bez kwalifikacji ? Rozumiem że biali faceci by lepiej to zaplanowali ?

@suluf: Ty to piszesz serio? Myslisz ze na stanowisko np. SecDef Biden wrzucil oferte na indeed czy inny glassdoor i przyjmowal resume, po czym wybral najlepsza osobe? Ty sie dobrze
@suluf: Ty to piszesz serio? Myslisz ze na stanowisko np. SecDef Biden wrzucil oferte na indeed czy inny glassdoor i przyjmowal resume, po czym wybral najlepsza osobe? Ty sie dobrze czujesz?

Obsadzanie ministerwsw w administracji rzadowej to nie rekrutacja do firmy.


@baidu: Ciężko mi to prościej wyjaśnić. Czy ty myślisz że robią ogólnokrajowy test inteligencji i ci na szczycie idą do rządu ? Ale dalej czekam aż mi wskażesz kogoś
Ale dalej czekam aż mi wskażesz kogoś bez kompetencji kto został wybrany z powodu koloru skóry albo płci


@suluf: Nie pisalem ze sa obsadzani ludzie bez kompetencji, tylko ze nie sa obsadzani najlepsi z mozliwych kandydatow. Postaraj sie skupic. Juz kolejny raz to pisze ze bardziej od tego czy kandydat jest najlepszy z mozliwych jest to czy spelnia minimalne wymagania i ma odpowiednia plec i kolor skory.

Lol. Taa na pewno.
tylko ze nie sa obsadzani najlepsi z mozliwych kandydatow.


@baidu: Udowodnij ten fakt. Sorry ale bycie kobietom albo czarnym to nie jest umysłowe upośledzenie. Masz jakikolwiek dowód że byli lepsi którzy odpadli z powodu koloru skóry. I rozumie że Trump miał najlepszych i jego decyzja o nominacjach nie miała osobistego charakteru ?

zanurzonego po uszy w swojej bance informacyjnej i spaczonego ideologia,


@baidu: Ty chyba nie rozumiesz co to znaczy.
@CukrowyWykop: Taki kraj w centralnej Azji. Ich ostatni rząd został zainstalowany przez USA. Dosyć skorumpowany i rządzący krajem którego granice to bardziej wynik kolonializmu niż jakiś sensownych linii etnicznych. Wcześniej rządzili Talibowie którzy wygrali w wojnie domowej powstałej po upadku poprzednich okupacyjnych rządów, wtedy pozostawionych przez sowietów po tym jak się wycofali.