Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Coś się takiego stało w tym 2021, że mamy dużo osób, które chudną... a ja jestem jedną z nich ^_^. Chciałem się pochwalić, że zeszło już ze mnie ponad 26kg (fotka po prawo jest z lipca, a obecnie ważę 123,5kg). Mój cel to 90kg, a więc muszę łącznie zrzucić 60kg :). Pozdrawiam wszystkich spod tagu #keto <3

PS


#chwalesie #chudnijzwykopem #pozytywnie #keto
thus - Cześć Mirki! Coś się takiego stało w tym 2021, że mamy dużo osób, które chudną...

źródło: comment_1629192246N2PoccujgwsjuzMScDexZB.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: To rozumiem... ale bardziej bym to przeformułował na "nie być oceniającym w stosunku do takich osób". Jeśli chcą tacy być, ok. Są różne powody, głównie psychiczne (moim zdaniem). Danie rady w stylu "nie żryj tyle i nie żryj słodyczy i ruszaj się i idź na siłownię" to rady zupełnie takie jakby komuś z depresją rzucić "wyjdź do ludzi i pobiegaj".

Problem jest w jednej strony w ludziach, którzy atakują innych
  • Odpowiedz
Rozumiem akceptację ciała, bo z tym miałem problem, a i jestem po psychoterapii, ale jest różnica między akceptacją ciała, a promowaniem otyłości, a ciałopozytywność jest do tego wstępem.


@thus: Bo ciałopozytywność na początku była "ruchem", który promował po prostu akceptację siebie. Później "grube baby z instagrama" sobie go przywłaszczyły i teraz dosłownie promuje się otyłość jako coś "zdrowego i normalnego".
  • Odpowiedz
Zapomniałem dodać - u mnie jest jeszcze IF (okresowa głodówka). Na początku był 100% zapotrzebowania jednego dnia, a potem następnego 25% (tylko śniadanie) i 24h do kolejnego śniadania. W lipcu/sierpniu zacząłem 16:8, później wyszło 18:6, 20:4 i teraz faktycznie jest często 22:2, a od 2-3 dni 23:1. Na keto jest to banalnie proste do zrobienia ;)


@thus: Konsultowałeś to z jakimś dietetykiem? Ludzie co prawda różnie chudną, ale prawdopodobnie o wiele
  • Odpowiedz
@thus zgadzam się z @Drmscape2. W odchudzaniu do końca nie chodzi o to, żebyś zbił masę bo to jest akurat proste. Dużo trudniej później utrzymać docelowa wagę a to się tylko uda gdy będziesz miał odpowiednie nawyki żywieniowe a tych się uczysz.. odchudzając sie. Jak zbijesz masę na keto czy innych dziwnych głodówkach to potem nie będziesz wiedział jak sie odżywiać i jest ryzyko ze wrocisz do stylu żywienia jaki miałeś
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Nie konsultowałem tego z dietetykami, ale mam adresy odpowiednie i kiedy będzie trzeba, konsultowałbym. Np. niedawno miałem 7-tygodniowy zastój i już chciałem się udać na konsultacje, ale ruszyło do przodu. Poza tym ostatnio robiłem sobie badania krwi i po keto wyszły mi lepsze niż przed.

Osobiście jestem zadowolony z tempa chudnięcia. Nie chcę przesadzać, bo nie chcę obwisłej skóry. Średnio mi wychodzi 0,56kg tygodniowo i jestem z tego zadowolony :).
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf: 182cm

@Nowy_pisarz: Tu masz świetne źródło... niestety po angielsku, ale naprawdę dobrze gość tłumaczy co i jak ;)
https://youtu.be/6Dw_QNa_GQk
https://youtu.be/RbCj4E4z1Fg

A tu po polsku. Ketokocur. Dość nietypowy kanał (bo nie czysto-merytoryczny), ale bardzo pozytywny i niewątpliwie przyczynił się do popularyzacji diety w Polsce. Cała playlista "Wiedza" to czyste złoto. Warto!
https://www.youtube.com/channel/UC7UfnfkqBNJOA-DB98ZctDA/playlists

@tomason123: A też robiłeś keto?
  • Odpowiedz