Wpis z mikrobloga

@acidd: Najważniejszy jest tłuszcz, czyli możesz użyć masło i masło klarowane jako podstawę. Oliwę będziesz mógł włączyć jako podstawę w większej ilości po adaptacji. Ostrożnie z olejem kokosowym, bo czyści, ale jak się przyzwyczaisz, to jest spoko. Zamiast mięsa jajka i np. łosoś wcale nie w dużej ilości. No i dużo zielonych warzyw. Z mrożonych poza szpinakiem ja zawsze mam fasolkę zieloną, brokuła, brukselkę i kalafiora. Zawsze coś się z tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: jest możliwe ułożenie wegetariańskiego keto ale moim zdaniem podroby jak i dobrej jakości mięso grają zbyt duża rolę w jadłospisie żeby na siłę z nich zrezygnować.
@acidd:
Nie wiem, czy temat jest dalej aktualny, ale z takich ogólnych porad:

1. Polecam unikać ryb hodowanych w wielkich hodowlach (łosoś hodowlany i inne). Polecam też unikać ryb z Bałtyku: https://mir.gdynia.pl/ocena-narazenia-konsumentow-ryb-na-szkodliwe-dzialanie-zanieczyszczen/ Odradzam też wszelakie przetwory w oleju.
2. Nawiązując do poprzedniego punktu, ważny jest też stosunek Omega 3 do Omega 6, taki olej słonecznikowy ma bardzo dużo omega 6. Sam unikam wszystkich rafinowanych oleju, nie smażę, jeśli chodzi o dodawanie