Wpis z mikrobloga

zazdroszczę znajomym ludziom tej zaradności życiowej, że mają pomysły na firmę/działalność i życie ogółem, że potrafią działać i zarabiać hajs a u mnie mózg wywala 404, zero pomysłu na cokolwiek mam, nic nie potrafię konkretnego i jestem niezaradną cipą co całe życie będzie zarabiać max 4 tysiące miesięcznie a ogarnięty człowiek to tyle w max 2-3 dni zarobi
#przegryw #przegrywpo30tce #zalesie
  • 31
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Maedhros: 4 tysiące? Dla mnie to luksus tyle zarabiać. Pozdrawiam, januszex 2.5k na umowę zlecenie, nigdy urlop ani grosz emerytury nie będzie się należał. Powiedziałbym, że zostaje mi jakieś 45 lat Arbeitu i elo emeryturka, no ale tutaj to ja do śmierci będę #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
@Maedhros: tak tak, każdy ogarnięty zarabia 60 tysięcy miesięcznie. Ile masz lat? Wydaje mi się się dzięki co drugiemu wpisowi na wykopie typu mam 15 lat i zarabiam 10k ludzie zapomnieli, że:
1. Ogromna liczba osób zarabia najniższą
2. Wiele cenionych zawodów zarabia przez pierwsze lata mniej niż 3 netto
3. Ciężko mając 20 lat porównywać się do 30 Latków, znam osoby które bliżej 20 paru lat miały naprawdę mało, a
  • Odpowiedz
@Maedhros: tak tak, każdy ogarnięty zarabia 60 tysięcy miesięcznie. Ile masz lat? Wydaje mi się się dzięki co drugiemu wpisowi na wykopie typu mam 15 lat i zarabiam 10k ludzie zapomnieli, że:

1. Ogromna liczba osób zarabia najniższą
2. Wiele cenionych zawodów zarabia przez pierwsze lata mniej niż 3 netto
3. Ciężko mając 20 lat porównywać się do 30 Latków, znam osoby które bliżej 20 paru lat miały naprawdę mało, a
  • Odpowiedz
@ruok: dobrze mówi polać jej.

Ważne jest zrozumieć kilka istotnych rzeczy:

-trzeba mieć świadomość rynku pracy, co teraz robię i za ile, czego się uczę i gdzie mnie to prowadzi.. to może nie być oczywiste jak się zaczyna, ale warto być przynajmniej zorientowanym i się interesować
-pracować ciężko, jeśli ci to przynosi korzyści
-nie demoralizować się („gówno praca”, „gówno zarobki”, „gówno przyszłość”)
-być konsekwentnym

Kilka dobrych wartości i bez wielkiego stresu
  • Odpowiedz
@przegryw_wykopu: nie miało cię załamać tylko dać do myślenia. Wiem mniej więcej o co chodzi bo odczuwam podobnie, że dookoła znajomi napieprzają dynamiczne życie, mają pełno energii, pomysłów, siłę do realizacji coraz to nowych. Jeden ma ma takie zdolności drugi inne i nie ma co z tym walczyć tylko zaakceptować. Nie miało się wpływu na to, że się urodziło takim czy innym. To tak jakby się wkurzać się na pogodę.
  • Odpowiedz
@przegryw_wykopu: to jest pytanie w stylu- na ile jesteś w stanie zmienić swoją predyspozycje umysłowe, a mówiąc precyzyjniej- chemię jaka rządzi twoim mózgiem? Z tego co mi wiadomo to bardzo niewiele można na to wpływać, szacunkowo 10-15%.
  • Odpowiedz
@saszka-bc: milionerem na koncie czy przez wartość np posiadanych nieruchomości? Bo jedno i drugie to kompletnie różne sytuacje xd

Nie no jak chcesz to w wieku nawet 10 lat się zadręczaj, że nie masz miliona na koncie, a też trochę się znajdzie osób co już w tym wieku mają powierniczy na tyle ;)
  • Odpowiedz
@quizonmyface: dodam jeszcze starać się doceniać rzeczy poza kasą. Ja mam parę fajnych rzeczy ale wiadomo zawsze się znajdzie ktoś kto ma więcej itp.. tylko czy warto marnować życie na takie zadreczanie się? Nie odkupisz za żadną kasę zmarnowanych lat. Tyczy się to też nieludzkiej harówki kosztem np czasu dla/na rodzinę.
  • Odpowiedz
@potegado2: zaintrygowało mnie to co mówisz, ponieważ większość osób obstaje przy stanowisku, że predyspozycje i inne takie rzeczy nie mają tak dużego wpływu na naszą przyszłą pracę na przykład i wystarczy tylko chcieć, i już można być kimś.
  • Odpowiedz