Wpis z mikrobloga

@diko: Po i SM to są dwie zupełnie rózne fuchy...
Anyway, papier rób gdziekolwiek, wszystko tak samo bez sensu. Ja robiłam w conlea bo najtaniej wtedy było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diko: No to są dwie różne fuchy. Jako PO szedlbym na coś co nauczy myślenia w kategorii Zwinnej, a nie odbebnienia egzaminu. IMO Andy Brandt z Codesprinters i ich PSPO I że Scrum.org. To jest trochę bardziej na nauczenie Ciebie co robi PO w Scrumie, niż na zdobycie papierka. Poza tym czytuj prasę branżową i orientuj się w rynku, w którym chcesz pracować, np. soft medyczny.

SM - ogarnij se Gita,
@Xune: zależy, z jakiej strony to patrzy, bo na rozmowach o pracę z reguły pytają o 50 technik facylitacji spotkań, a nie o mergowanie branchy xD

więc jak chce tylko papier i nie zależy mu na nauce, to nie jest mu to potrzebne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: Trochę racji, ale IMO powinien ogarniać takie tematy. Gdybym rekrutował SMa i zobaczył że ogarnia o co cho w programowaniu, to z automatu ma dużego plusa. Ale ok, tylko po papier zbędne
@Xune: dlatego najpierw spytałam czy chce się nauczyć faktycznie czy papier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak tylko papier, to się nie ma co rozwodzić nad tym za bardzo
@Xune: ok, po małej lekturce wydaje mi się, że lepszym kierunkiem będzie PO. To taki łącznik klient (oczekiwania), a zespół projektowy. Scrum Master jest chyba dalej względem mnie.
Tak jak mówiłem - mam budżet którym mogę opłacić sobie szklenia. Nie moje pieniądze wiec szkoda byłoby je zmarnować.
Generalnie Większość mojej kariery to bycie Product Manager albo Project Managerem. Kompletnie nie związane z IT. Jednak mój ostatni projekt miał między innymi za
@diko: Nie znam się na SAFe, wiem mniej więcej tyle że to skalowanie Edżajla, czyli do dużych tematów.
AgilePM to DSDM - mam z tego certa. W ogłoszeniach widziałem póki co może raz, ale też jakoś aktywnie nie szukam innej pracy, więc może ma to jakąś wartość.
PRINCE2 Agile - kilka razy widziałem, ale raczej przy kierownikach projektu i to raczej w sytuacjach kiedy miałem odczucie "będziesz robił waterfall, ale wiedz