Wpis z mikrobloga

  • 188
#afganistan #usa

Jak tak czytam niektóre komentarze to aż mi się słabo robi na poziom ignorancji.
Przypominam, że to nie USA czy NATO było okupantami w Afganistanie a właśnie Talibowie.
Poczytajcie sobie kiedy powstali Talibowie i od ilu lat wprowadzają w życie swoją bandycką rewolucję Islamska.
W skrócie prawowitymi władzami w Afganistanie są obecne władze Afganistanu. Talibowie nie mają żadnego prawa rościć sobie prawo do władzy w Afganistanie z wyjątkiem siły. To są zwyczajnie separatyści wewnętrzni próbujący przejąć władze w sposób siłowy.
Więc tezy, że ich kraj, ich prawo, ich zasady nie mają podstaw. - niech Talibowie porzucą broń i przemoc i przystąpią do wyborów w Afganistanie. Jak wygrają to będą mogli sobie rządzić. No ale tak nie zrobią bo to po prostu bandycka banda.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
W skrócie prawowitymi władzami w Afganistanie są obecne władze Afganistanu. Talibowie nie mają żadnego prawa rościć sobie prawo do władzy w Afganistanie z wyjątkiem siły. To są zwyczajnie separatyści wewnętrzni próbujący przejąć władze w sposób siłowy.

Więc tezy, że ich kraj, ich prawo, ich zasady nie mają podstaw. - niech Talibowie porzucą broń i przemoc i przystąpią do wyborów w Afganistanie. Jak wygrają to będą mogli sobie rządzić. No ale tak nie zrobią bo to po prostu bandycka banda.

@Variv: no to dlaczego afgańczycy z nimi nie walczą?

@jozef-dzierzynski Nie interesowałem się tematem Afganistanu od kilku lat więc trudno odpowiedzieć mi
  • Odpowiedz
@Variv: to dlaczego ludność czy armia afgańska z nimi nie walczy? Jakoś polska ludność walczyła z hitlerowcami, najpierw poprzez wojsko, potem skrycie. A oni gówno robią, zero oporu, co sugeruje że w dupie mają to co sie dzieje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Variv: to dlaczego ludność czy armia afgańska z nimi nie walczy? Jakoś polska ludność walczyła z hitlerowcami, najpierw poprzez wojsko, potem skrycie. A oni gówno robią, zero oporu, co sugeruje że w dupie mają to co sie dzieje


@jozef-dzierzynski Podczas wojny od 2001 normalnie z talibanem siły rządowe walczyły. Co się stało teraz - nie wiem. Pamiętajmy, że Afganistan jest pod nieustanna infiltracja i presją wywiadowcza światowych mocarstw. Nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Variv: Indianie mieli swoje państwa. Oczywiście w rozumieniu Indian a nie prawa Europejczyków. Duże i zorganizowane państwa, potwierdzone traktatatami mieli Dakoci, Irokezi, Szoszoni i wielu innych.


@ajatollah_chomeini No to przecież napisałem - można je odtworzyć na takiej zasadzie jak odtworzono Izrael - czyli w sumie powiększyć i zwiększyć prawa rezerwatom- ale nie ma podstaw aby Indianie jako jednolita grupa (która przecież nie byli) rządziła całym współczesnym państwem USA. -
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Variv: wojska Rzeszy w Vichy też przebywały za zgodą rządu, podobnie wojska radzieckie na terytorium PRL. Nie wiem co to ma zmienić, taka uwaga


@kogut_20 Rząd PRL był rządem de facto nielegalnym. Istniał przecież rząd na uchodźstwie będący legalna kontynuacja II RP aż do 1990 r.
  • Odpowiedz
@Variv: tak tak, a rząd w Afganistanie jest legalny? Jeśli uważasz, że tak, to musisz w następstwie uznać rządy talibów, bo oba rządy sięgnęły po władzę tym samym sposobem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Variv: o czym ty pieprzysz? A jak obecny rząd zdobył władzę? Też siłą


@Kolsky Koalicja pokonała Talibow, którzy rozpętali wojne domowa. Afganistan tylko odzyskał terytoria jakie utracił przed 2001 r na rzecz Talibow. To Talibowie wywołali wojne domowa i zdobyli terytoria Afganistanu od połowy lat 90 do 2001 r. To Talibowie zaczęli i roszczą sobie prawa do czego do czego prawa nie mają.
  • Odpowiedz
@Variv: twoja argumentacja to serio powtarzanie "nie bo nie". rosja tez nie miala prawa do anektowania krymu i co z tego? nie opowiadam sie za zadna ze stron, ale nie dziwi mnie ze talibowie ida "po swoje" jak nie maja zadnych przeszkod na swojej drodze, glupi by tego nie zrobil
  • Odpowiedz
@Variv: no pokonała ich tak jak oni teraz pokonali ich, a nie sorry, pokonała ich przy wsparciu zewnętrznym.
Kto ma większe prawa do władzy? Talibowie którzy sami wywalczyli władzę czy ci co wywalczyli ją za pomocą zewnątrznych wojsk.
  • Odpowiedz
@Variv: japa tam kapitalistyczny pomiocie, USA bad, kolonialisci 21 wieku, nie to co najbardziej pokojowe mocarstwo swiata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za rodinu!
  • Odpowiedz
To jest taki sam przypadek jak by nie wiem Ruch Autonomii Śląska teraz zaczął być zbrojna organizację i by nam zrobili wojne domowa bo oni chcą przejac władze i ustanowić sobie własny kraj z własnymi zasadami.


@Variv: no i jak myślisz, udałoby im się w tym teoretycznym scenariuszu przejąć zbrojnie władzę w kraju xD?

No właśnie, więc analogia słaba.
  • Odpowiedz