Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak w 2002 roku ok 19 na tvp leciała wieczorynka, przygody myszki miki i kaczora donalda. Nagle pojawił się pasek informujący o interwencji USA w Afganie. Oglądałem wiadomości gdzie informowano o nalotach na kabul i rozpoczęciu wojny z Afganistanem.
Prawie 20 lat później śledzę sytuację i szukam każdej informacji o tym jak Talibowie gładko przejmują władzę.
20 lat, czujecie? Połowy wykopu nie było na świecie, nokia 3310 była powoli standardem w dużych miastach, internet 56kb/s był czymś z kosmosu, na drodze królowało cinquecento, polonez, maluch. I po tak długim czasie po wpompowaniu miliardów dolarów jakaś banda kozojebców poprostu se jedzie do Kabulu żeby przejąć władzę.
#afganistan
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to że były, wcale nie znaczy, że dużo osób z nich korzystało. Większość ludzi w ogóle internetu nie miało, cześć osób miało modemy i ISDN, a neostrada była luksusem. Zwłaszcza 512


@damw: potwierdzam, byłem tymi ludźmi. W 2002 kończyłem liceum i miałem ma chacie kompa, ale internetu jeszcze do 2004 nie.
  • Odpowiedz
@damw co Ty gadasz ja w 90tys mieście mialem osiedlowa. Słaba z pingiem 9999 xD ale Internet był już w miarę lepiej dostępny tyle ze c-----y
  • Odpowiedz
@biceps35: to że ty miałeś, wcale nie znaczy, że inni ludzie mieli. Szybki net zaczął być dostępny dopiero w momencie, jak na neostradę zrobili promocję i kosztowała około 60 zł. Doskonale pamiętam ten moment, bo ja wtedy miałem neo 256 i nagle przestał net działać. Gigantyczne pingi, spadek prędkości przez cały dzień i dodatkowo wprowadzony limit (nie pamiętam czy 7 czy 15 GB). Wcześniej był czymś ekskluzywnym i drogim, i
  • Odpowiedz
  • 1
@Randomowy_smieszek w 2002 roku to ja już byłem po maturze ( ͡ ͜ʖ ͡) tak, neostrada to wtedy był luksus. Ogólnie siedziało się raczej w kafejkach internetowych. Na ulicach już jeździło spokojnie zachodnie auta. Ogólnie było fajnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Randomowy_smieszek: Mnie najbardziej rozwaliła interwencja w Libii - wychodziłem do szkoły i w tvnie pierwszy raz w życiu usłyszałem o Kaddafim, oczywiście od razu przedstawili go jako największe zło tego świata, wracam ze szkoły, a w TV mówią, ze był chłop nie ma chłopa, niech żyje demokracja i ujęcia na statki NATO xd W ciągu 8h obrzydzili mi obraz człowieka, którego nie znałem i jeszcze nie zdążyłem zjeść obiadu, a
  • Odpowiedz