Wpis z mikrobloga

#kredyt #prawo #pracbaza #banki

Mam zagwozdkę. W niedalekiej przyszłości, chciałbym zaciągnąć kredyt na mieszkanie. Ale dostałem aneks do umowy(umowa o pracę) , gdzie obniżono mi kwotę brutto, za to pojawiły się zapisy typu ryczałt za godziny nadliczbowe i godziny nocne Plus zaliczka za czas dyżurów. Jak mam to rozumieć? Łącznie, kwota brutto dzięki tym zabiegom się zwiększyła. Ale czy dla banku jestem w takiej sytuacji lepszym klientem do kredytu, czy na takich zapisach tracę?
  • 4
@ImeNs: W przypadku kredytów hipotecznych banki bazują na zaświadczeniach o zatrudnieniu (druki bankowe) i potwierdzeniu wpływów na konto bankowe. Na zaświadczeniach znajdują się informacje o wynagrodzeniu podstawowym i dodatkowym. W zależności od banku ma to różne znaczenie - czasami system banku znacznie obniża dochód przyjęty do kalkulacji w sytuacjach niskiej podstawy i wysokich dodatków. Nie każdy bank się jednak kieruje takimi zasadami.
Czyli tak naprawdę w dużej mierze jest to zależne od poszczególnego banku jak podejdzie do tej sytuacji


@ImeNs: Tak, jednak w przypadku wielu banków podwyżka sumy wynagrodzenia, przy obniżeniu wynagrodzenia podstawowego będzie korzystna pod względem zdolności kredytowej.