Wpis z mikrobloga

Policzyłem BMI i wyszło, że jestem za niski.


A tak serio to muszę doprowadzić do stanu gdzie moje dzienne zapotrzebowanie na kcal będzie wynosić z 5000 kcal.

Ile muszę mieć suchej masy mięśniowej, żeby osiągnąć takie zapotrzebowanie dzienne bez żadnej aktywności? XD

#mikrokoksy
  • 14
Ile muszę mieć suchej masy mięśniowej, żeby osiągnąć takie zapotrzebowanie dzienne bez żadnej aktywności? XD


@inny_89: bez aktywności fizycznej, chyba ciężko będzie Ci utrzymywać masę mięśniową na tym samym poziomie, bo jest to chyba nierealnie z punktu widzenia naszej biologii
@n1c3 to jest jasne. A żeby osiągnąć takie zapotrzebowanie dzienne to ile kg masy mięśniowej bym potrzebował?
Są na to jakieś wzory do policzenia?
@inny_89: to jest niemożliwe

@r4do5 ok. Nie o to pytałem.

Pytanie brzmi trochę jak żart ale jest całkiem serio.

Sytuacja jest całkowicie hipotetyczna. Zakładając wzrost 180cm, 32 lata, mężczyzna: ile suchej masy mięśniowej potrzebuje, żeby spoczynkowe zapotrzebowanie na kcal wynosiło 5000 dziennie.
@inny_89: @r4do5: no chyba, że w wieku 22 lat, przy 180cm, ważyłbyś 400kg, to wtedy Twój bmr będzie wynosił ~5k xD lecisz Mirek, rób na przekór i zamiast zbijania, wnieś 400kg na wagę

@n1c3 xD jak Ci wyszło te 400 kg?
@n1c3 dzięki ale nie o to mi dokładnie chodziło.

BMR przy 200 cm wzrostu, 390.5 kg wagi, 32 latach, mężczyzna wychodzi 5000 kcal dziennie.

Pytanie: ile z tych 390.5 to masa mięśniowa?
@inny_89: w sumie, to poczytam o tym - z tego, co widzę, to musiałabyś określić też, przy jakim body facie. czyste mięśnie palą około 3 razy więcej kcal, niż tłuszcz

@n1c3 no właśnie! Wszystkie kalkulatory, które znalazłem po prostu biorą wagę ale bez wskazania procentowej struktury składu ciała.
Może przy tych wspomnianych 390.5 kg masy wliczony błąd na zasadzie, że zakłada że 40% z tego to kości, a to już by
@inny_89: jasne! chociaż to znowu się rozchodzi też o bf, bo (liczby z dupy) będziesz palił tyle samo kcal, mając

100kg czystych mięśni i 0kg tłuszczu
70kg czystych mięśni i 90kg tłuszczu
0kg czystych mięśni i 300kg tłuszczu

i wiadomo, że pytanie jest czysto hipotetyczne, ale zarówno mięśnie, jak i tłuszcz, palą kcal, więc nie możesz założyć "ile czystych mięśni, żeby palić x kcal", bo tkankę tłuszczów musisz też doliczyć -