Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio byłem u ortodonty pierwszy raz w życiu i stwierdził, że mam lekko cofniętą dolną szczękę, a przez to, że mam już 19 lat jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest leczenie ekstrakcyjne. Zaproponował, że wyrwie mi czwórki i cofnie przednie zęby tak, żeby zrównały się z dolnymi. Dodatkowo tak jak widać na zdjęciu mam na górze ósemki (ortodonta stwierdził, że można je zostawić).
Powiedział, że będę potrzebował aparatu na górne i dolne zęby, a leczenie potrwa około 2.5 lat.
Uznał, że bez wyrwania tych czwórek nawet jak zęby zostaną naprostowane to i tak w krótkim czasie znowu się pokrzywią. Poinformował mnie także, że istnieje możliwość chirurgicznego wysunięcia szczęki, ale w moim przypadku odradzał mi, ponieważ to jest duża ingerencja, a moja wada jest mała.
Dodaje ten wpis, bo chciałbym się spytać, czy sądzicie, że to trochę dziwne wyrywać czwórki? Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś musiał mieć taki zabieg, zawsze każdy wyrywał do aparatu tylko ósemki. Jestem młody i trochę mi szkoda wyrywać zdrowe zęby. Czy jest tu może jakiś ortodonta/stomatolog, który może odczytać czy jest dla mnie jeszcze jakaś inna opcja z tego zdjęcia?
#stomatologia #ortodoncja #zeby #ortodonta #dentysta #aparatnazeby #lekarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6117a237f81bf9000b2c6a00
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ostatnio byłem u ortodonty pierwszy...

źródło: comment_1628959517kVVNiSvdgMLk1hWTzDsqLL.jpg

Pobierz
  • 18
PrzyjemnaKreatura: czworki rwa i jak na to zaczniesz zwracac uwage to bedziesz to widzial u przechodniow/rozmowcow. W UK stomatolog mi mowila ze to nie etyczne dla niej rwac zdrowe zeby. Natomiast po aparacie bedziesz juz przez cale zycie musial nosic retainer w nocy, a to dlatego ze robisz to jako dorosly, chyba ze jestes kobieta w ciazy, bo wtedy dziasla sa elastyczniejsze. Jak olejesz noszenie retainera to znowu bulisz za aparat
@AnonimoweMirkoWyznania: Przy konsultacji z ortodontką zapytałam czy trzeba wyrywać jakieś zęby. Ona mi powiedziała, że wyrywanie zębów do leczenia ortodontycznego to przestarzała metoda i tego się już nie robi. Może skonsultuj z drugim ortodontą? Poza tym zastanów się nad leczeniem nakładkowym (invisalign czy jak to się tam nazywa). Możliwe, że leczenie się skróci - a i wyjdzie mniej za opłaty za wizyty kontrolne (kontrole tak co trzy miesiące). Poza tym przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja miałem rwane czwórki z góry i dołu, generalnie przy stłoczeniu rozwiązania są 3:

Rwanie - nie wiem czy u mnie oprócz 4, nie będą wyrywane 8, bo są tak głęboko, że są do połowy schowane w dziąsłach

Operacja - nie mam cofniętej żuchwy, za to jest ona dosyć wąska, nie mam jakiegoś złego profilu twarzy, więc nie zdecydowałem się

Wychylenie zębów do przodu - znajomej orto nopowiadał, że stłoczenie
@AnonimoweMirkoWyznania: sorry za offtop, ale masz próchnicę do leczenia: prawa dolna szóstka (MO) raczej na pewno, ale możliwe że również lewa dolna piątka (DO) i/lub szóstka (MO). polecam sprawdzenie powyższych zębów na prześwietleniu punktowym, a także wszystkich stycznych przestrzeni w obrębie trzonowców i przedtrzonowców (od czwórki do ósemki)

nie używasz nici dentystycznej, prawda?

@SkrytyZolw z tego co wiem nie doradza w zakresie ortodoncji
Ja miałam do wyboru wyrywanie albo taki specjalny aparat który mi poszerzał podniebienie (mega dziwne uczucie)… ale miałam jakieś 13/14 lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na podstawie tego zdjęcia nie ma możliwości wypowiedzenia się w kwestii zasadności zaproponowanego leczenia ortodontycznego. To co Ci zaproponował nie brzmi dziwnie, czwórki są najczęściej usuwanymi zębami pod leczenie ort. Skonsultuj się innym ortodonta jeśli masz wątpliwości