Wpis z mikrobloga

Zatrudniliśmy "piekarza", z 4 latami doświadczenia, po rekrutacji (zdalnej) okazuje się że typ nic nie potrafi, ma problem z obsługą pieca i podstawowymi rodzajami mąki. Zupełnie jakby inna osoba przyszła wypiekać. Oliwskich wyprodukował tyle co nic.

Nie wiem kto go rekrutował i jak rekrutacja przebiegła ale to wyprostuję później.

Pierwszy chleb & degustacja wyszły tragicznie, cały zespół jest "zerzygany” i nie potrafi znaleźć pajdy bez dziury

Co można zrobić przed w------------m go? Póki co myślę aby:
- Zadzwonić do poprzednich czeladników i poprosić o próbki wypieków
- Jeżeli powyższe nie wyjdzie, poprosić o przedstawienie dowodów że zatrudnienie miało miejsce
- W przypadku dużych rozbieżności, dyscyplinarka + zgłoszenie zatrucia + zwrot zmarnowanej mąki ale to z prawnikiem muszę pogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co robić jak żyć jak zatrudniać

#programowanie #programista15k #pracbaza #januszex #heheszki #pdk #pasta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kazach_z_Almaty: przez osoby opisane przez Ciebie pewnie zmienicie proces rekrutacji aby był dokładniejszy np. pisanie kodu u was w firmie.

Jak dla mnie powinniście mieć okres wypowiedzenia np. 3 mieś i tyle nie ogarnał to nie ogarnął wypad i tyle.

Chyba musiałbyś udowodnić oszustwo które mogło zajść podczas rekrutacji np. ktoś inny napisał próbkę kodu.
Tu też ważnym aspektem może być ocena osób które go rekrutowały bo coś też w tym miejscu mogło
  • Odpowiedz