Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Odludek_Odludny: w sumie to normalne i działa nie tylko w książkach a zależy od tego ile nam zajmuje konsumpcja danej treści. Taki film np. to jednorazowe najczęściej ok. dwugodzinne przeżycie, więc ciężko się zżyć z bohaterami. Z kolei serial czy czytanie książki zajmuje nam więcej czasu. Tutaj robimy przerwy, wracamy co jakiś czas więc i zaczynamy się wsiąkać i czuć się "jak u siebie" a co za tym idziemy mamy potem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Odludek_Odludny: uwielbiam Malazańską i wiem co czujesz, najbardziej zbliżone klimatem dla mnie były takie książki:
1. Cykl "Pierwsze prawo' Joe Abercrombie.
2. Cykl "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera (chyba najbardziej zbliżone).
3. Cykl "Czarna kompania" Glena Cooka.

Jeśli którejś z wymienionych pozycji nie czytałeś, to gorąco polecam. Może choć trochę wypełnią pustkę po Skrzypku.
@latko: ja obecnie drugi raz całość skończyłem, chyba najlepsze co czytałem, zdecydowanie warto!

@Odludek_Odludny: leć dalej z uniwersum, ja po MKP wziąłem się za Kuźnię Ciemności tego samego autora, chyba będą przybliżone wydarzenia związane ze zniknięciem Matki Ciemności, itd. Dopiero zacząłem ale zapowiada się ciekawie i dużo postaci jest które były pobocznymi w głównym cyklu