Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #higiena

Podaję przepis na mój preparat do dezynfekcji dłoni. Dłonie najpierw należy umyć wodą z mydłem, a następnie nanieść preparat etanolowy do dezynfekcji CINALOVE na skórę dłoni, dokładnie i równomiernie go rozprowadzić po skórze dłoni wcierając go z każdej strony po czym umyć dłonie wodą z mydłem po raz kolejny. Preparat przez dłuższy czas pozostawia na dłoniach przyjemny zapach goździków i cynamonu. Jako bazę do mojego preparatu wykorzystałem spirytus salicylowy ponieważ jest tańszy od etanolu spożywczego. Preparatu można używać kilka razy dziennie, nie wysusza dłoni i nie wpływa w żaden negatywny sposób na kondycję skóry dłoni.

SKŁAD:

- 100 ml spirytusu salicylowego

- 36 kropel olejku goździkowego ETJA

- 6 kropel olejku cynamonowego ETJA

Wystarczy zdjąć zatyczkę z buteleczki spirytusu, wkropić do środka olejki, zakręcić buteleczkę wymieszać.
Nie stosować preparatu bez spłukiwania. Preparat nadaje się również do dezynfekcji skóry po ukąszeniach przez owady. Olejek cynamonowy zmniejsza uczucie swędzenia i łagodzi podrażnienia. Preparat najlepiej spłukać letnią wodą ponieważ kwas salicylowy ma właściwości wysuszające i złuszczające naskórek.
Pobierz
źródło: comment_1628773916XfLFByVJn3996CAyUuSuHl.jpg
  • 2
@tojestmultikonto: Olejek cynamonowy może powodować uczulenia, nie powinno się go stosować miejscowo na skórę.
Samego spirutusu też nie powinno się stosować bezpośrednio na skórę w takim stężeniu, powinno się rozmieszać go z wodą do około 60 %.
Co Ty chcesz spłukiwać wodą? Alkohol wyparuje po kilku sekundach, olejków wodą nie zmyjesz.