Wpis z mikrobloga

@gorgios: Ażebym to raz w życiu słyszał, jak młody pracownik na jakieś niewykwalifikowane stanowisko dostaje na start więcej, niż pani Grażyna lat 40 pracująca w firmie 10 lat. ¯\_(ツ)_/¯
Ale no co to sobie szef pomyśli, że chciwa jestem, a mi tu dobrze, jeszcze go zdenerwuje i mnie zwolni...
  • Odpowiedz
@ElLama podkarpacie welcome, tutaj oferty pracy 8-10zl/h gdzie jest to nielegalne maja tysiace wyswietlen i setki chetnych. Raz widzialem ogloszenie w Rzeszowie, wypelnianie ankiet. 2zl/h chociaz mysle ze byla to zarzutka
  • Odpowiedz
@ElLama to ma o tyle sens ze starsi ludzie maja bardzo trudno o nowa pracę. To nie zadzuala tak pieknie ze gośc bez szkoly ma 55 lat, traci prace i nagle siądzie i się przebranżowi. Dlatego to nie kwestia wieku tylkotrudnosci po zwolnieniu, jak bedziesz je mial ogromne to zgodzisz sie na trudniejsze warunki pracy
  • Odpowiedz
chcialem jedynie podkreslic ze na podkarpaciu takie oferty pracy sa na porzadku dziennym


@SopranosSyndrome: a ja chciałem podkreślić że nie tylko na Podkarpaciu jest taka patologia. 45 min autem to tyle co nic, a mamy tu dwa różne światy.
  • Odpowiedz
@gorgios: godzą, bo nie ma alternatyw. Nawet nie można firmy małej założyć i płacić podatki tylko od zarobku, bo musisz ryczałtowane podatki zusowskie opłacać, nie wiedząc, czy będziesz miał klientów. Np. na firmie zarobić 3000 zł i od tego zapłącić tylko 17% i księgową. Czyli wychodziłoby np. 2400 zł. Teraz z Zusami jeszcze tysiac w plecy by był, a po 2 latach działalności 2000 zł w plecy
  • Odpowiedz