Wpis z mikrobloga

Odnośnie poprzedniego wpisu.

https://www.wykop.pl/wpis/59668031

Siedzę smutna, bo mama źle się czuje. Jest drugą dobę po operacji. Niby wszystko poszło dobrze, nie ma przerzutów, ale i tak się trzęsę. Boli mnie, że nie mogę przy niej być (zaraz odwiedzin). Czy to normalne, że ponad dobę po operacji bardziej ją wszystko boli? Wymiotuje, chociaż wcześniej tego nie było? Niedługo po operacji miała hipotermię. Może dlatego źle to znosi, że ma problemy z sercem. Powinna się już pionizować, ale tego nie robi. Jest obolała. Ktoś miał wycinany nowotwór złośliwy jelita grubego, albo kogoś w rodzinie, albo po prostu wie coś na ten temat i chce pogadać na priv? #pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy #smuteczek #smutek #nowotwory #choroby #lekarz #medycyna i proszę, pomódlcie się za nią razem ze mną. #modlitwa #mirkomodlitwa

Wołam osoby zainteresowane, bo chcieliście wiedzieć co z nią. Jeśli wołam niepotrzebnie, to przepraszam. Dajcie znać, kogo nie wołać.

@mit-nick @xGravethx @thumthum @Wolfman91 @FilusN @HonneyBunny @MiszczJaskier @Cocat @hiteeek @Fobiczek @bmw325i @hipokryzjawkutos @problemat @maciss @Anonn5829 @night_witch95 @kamin @mit-nick @xGravethx @thumthum @Wolfman91 @FilusN @HonneyBunny @MiszczJaskier @Cocat @hiteeek @Fobiczek @bmw325i @hipokryzjawkutos @problemat @maciss @Anonn5829 @night_witch95 @kamin @bzam @wicked93 @Jacob37 @dzieju41 @GeorgeCrackssel @matkakrawcowaojciecstefan @daniel1987 @Smiejsiezzycia @ShinpuTokubetsu @ludzik @FELIX90 @Kryptonim_Janusz
  • 16
@churros8: Schodzi znieczulenie, organizm musi się przystosować do nowej sytuacji. Jedni reagują słabiej, inni mocniej, mogła też stracić krew i organizm musi ją wytworzyć. Trzeba brać leki, obserwować czy rana się nie paprze, czy dren nie zatkany, czy wszystko wygląda w miarę dobrze. W szpitalu pomimo dezynfekcji niestety można złapać gronkowca czy sepsę, dlatego trzeba obserwować czy się wszystko goi. Miałem dwa przypadki w rodzinie, niestety bardzo późno wykryte. Rokowania zależą
@churros8: Jest ledwo po operacji, nie jest też młodziutką, pełną sił osobą, ma dodatkowe problemy z sercem, to też i wolniej będzie się regenerować. Najlepiej, jak zadzwonisz i zapytasz lekarzy, bo to oni mają w tym zakresie wiedzę i pełny ogląd sytuacji. Wiem, że łatwo się mówi, ale nie wymyślaj na silę najgorszych scenariuszy, staraj się nie wyolbrzymiać. Jest pod opieką lekarzy, musi jeszcze do siebie dojść po wszystkim, a to
@churros8: Dziadek i siostra mamy. Teraz wszyscy sobie robimy badania na wszelki wypadek, bo tak do końca nie wiadomo czy nowotwór nie ma jakiegoś podłoża genetycznego. Skoro lekarz operował to jeszcze nie jest źle, najgorzej jak zajrzą i zaszyją… No ale każdy człowiek to inny przypadek, nie ma reguły że młody ma większe szanse czy coś takiego. Po badaniach będziecie wiedzieli więcej. Pamiętam, że najgorsze było, że w niczym nie mogliśmy
@churros8: Poczekaj. Wiem ze emocje, ale to sa puerwsze chwile, jest pod obserwacja, w szpitalu jest wszystko, zeby mogli odpowiednio szybko dzialac, jestem pewien ze z godziny na godzine Twoja mama bedzie miec wiecej sil! Operacje sa inwazyjne, teraz trzeba dochodzic do siebie. Moja mama miala nieco inny przypadek, ale tez podobny obszar, tez operacja. Jesli chcesz porozmawiac, to jestem do Twojej dyspozycji
@Smiejsiezzycia a jak takie zapalenie otrzewnej wygląda? Może dlatego ją mocniej boli? Boże (,)

@daniel1987 Ze stresu mi dosłownie #!$%@?. Jest najbliższą mi osobą. Boli mnie, że ona tyle dla mnie zrobiła, a jest tam SAMA bo zakaz odwiedzin bo durny covid #!$%@? jego #!$%@? mać. Mało co wiemy,bo nie można tam spokojnie wejść i pogadać z lekarzem. Poza tym ojciec jest upoważniony, a jak z nim gadam
@Smiejsiezzycia No właśnie on zamiast mnie wesprzeć albo chociaż być neutralnym to jeszcze jakieś złośliwości i docinki jak zawsze. Szkoda gadać. Więc jak ja mam go wspierać?

Ból brzucha i wymioty? Nie mogła rozmawiać przez telefon, tak bardzo ją bolało. Przecież dostaje przeciwbólowe. Czemu mimo to tak ją boli? A jeśli przeczą zapalenie otrzewnej?

@problemat Boję się, że jest tam sama, że coś przeczą, np zapalenie otrzewnej i będzie źle...