Wpis z mikrobloga

Opowiem wam co się u mnie dzieje w pracy. Otóż pisałam Wam o koleżance i o takim chłopaku, co ją podwoził, a potem powiedział, że chce by składała się na paliwo i o niezręczności tej sytuacji. Jakaż byłam naiwna i nie widziałam wszystkiego!!!

Otóż jest w pracy drugi chłopak, no i ta koleżanka do niego wzdycha, ale tak autentycznie, że ten pierwszy mówi coś śmiesznego w kuchni, a ona patrzy na tego drugiego i się śmieje i zagaduje do drugiego kontynuując temat ale w jego kontekście. No a ten drugi nic nie robi, w ogóle on jest dziwny, np. powiedział nam, że nie powie w jakim miesiącu się urodził, bo to tajemnica (inna koleżanka pytała w kontekście horoskopów). Tu przyznam, że po tym ja sama stalkowałam gdzie mogłam, by tą datę urodzin poznać, ale nie ma nigdzie. No ale datę urodzenia normalnie się nie podaje w Internecie publicznie. On nic nie mówi, co robił w weekendy, albo wieczorem, kwituje po prostu "nic ciekawego", a czasami się rozgaduje i wychodzi, że całkiem ciekawe, ale nam nie mówi tak na codzień, jak jest pytany.

Ten drugi nie jest nią zainteresowany.

Teraz jak już widzę co się dzieje i z pasją obserwuję to, ale nie wtrącam się, chociaż uważam, że ten drugi powinien ją gdzieś zaprosić, bo jednak widać, że jej bardzo zależy, a to też dobra dziewczyna.

#zwiazki #korposwiat #logikaniebieskichpaskow

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NadiaFrance: Oczywiście, że są. I on nie czuje potrzeby tego zmieniać. Kiedy ma ochotę to rozmawia co sama zauważyłaś ale na ogół jest po prostu cichy. Może bać się rozmawiać otwarcie z innymi bo boi się wyśmiania albo oceniania. To, że nie jest tak otwarty jak reszta zespołu nie oznacza, że nie lubi was. Postaraj się zrozumieć jego tok myślenia a nie oceniać. Oczywiście przytoczyłem hipotetyczny scenariusz ale najczęściej to
  • Odpowiedz
I on nie czuje potrzeby tego zmieniać. Kiedy ma ochotę to rozmawia co sama zauważyłaś ale na ogół jest po prostu cichy.


No ale jeśli wprost jest pytany to mógłby nie być cichy tylko opowiedzieć.

Może bać się rozmawiać otwarcie z innymi bo boi się wyśmiania albo oceniania.

Każdy ma jakaś przeszłość a jego może być usiana brakiem zrozumienia.
  • Odpowiedz
A tak po prawdzie, to ta koleżanka powinna wyjść z inicjatywą.

ten pierwszy mówi coś śmiesznego w kuchni, a ona patrzy na tego drugiego i się śmieje i zagaduje do drugiego kontynuując temat ale w jego kontekście.


@Cypselus: trudno, żeby dziewczyna bardziej wychodziła z inicjatywą, niż to.
  • Odpowiedz
@maz00rskie_mleko: empatia oznacza rozumienie innych ludzi również tego, że osoby z którymi się współpracuje chcą wiedzieć coś więcej o swoim koledze/koleżance, bo im zależy, bo to nie jest osoba z ulicy.

Oczywiście prywatność też istnieje i każdy ma do niej prawo, trzeba znaleźć złoty środek.
  • Odpowiedz
mówienie "nic ciekawego" jest dziwne.


@NadiaFrance: nie, nie jest xD Wyobraź sobie, że ktoś może nie mieć ochoty się z wami zadawać i takie pytania ma w pompce. Przychodzi do roboty, robi swoje i nie chce was w swoim życiu, to serio takie trudne do pojęcia? xD
  • Odpowiedz
: trudno, żeby dziewczyna bardziej wychodziła z inicjatywą, niż to.


XD brakuje mi tutaj mema jak dziewczyna nic nie robi i po chwili tekst,, jego strata,,
  • Odpowiedz
uważam, że ten drugi powinien ją gdzieś zaprosić,


@NadiaFrance: jeszcze raz to przeczytałem, i w dalszym ciągu uważam że to TA DZIEWCZYNA MA WRĘCZ OBOWIĄZEK powiedzieć "hey, dominik, chodź razem na kawę, tylko ty i ja"

przypominam, mamy XXI wiek.
  • Odpowiedz
@NadiaFrance:
Jest dużo opcji dlaczego może ją olewać.

1. Ma zasadę, żeby nie nawiązywać intymnych relacji z ludźmi z pracy (w pełni zrozumiałe, kiedyś jak zacząłem moją pierwszą prace w IT to miałem FWB relacje z laską z HR no i jakieś podejrzenia się pojawiły, ploteczki i nie czułem się komfortowo)
2. Jest gejem
3. Ma dużo znajomych spoza pracy i nie chce mu się nawiązywać relacji z ludźmi z
  • Odpowiedz