Wpis z mikrobloga

@Svoher: całkiem niedawno brałem monki z KH i jestem mega pozytywnie zaskoczony. Ale brałem zamszowe. W takim budżecie nie znalazłem do tej pory nic lepszego. Nie wiem jak te z licowej ale jeżeli jest porównywalna jakość to warto. Wadą jest dość płytko szew i chyba oddam je po dwóch noszeniach do zelowania.
@RobaxX: że coś z nią trzeba będzie robić :) nigdy takiej nie miałem, w żadnych butach nigdy mi się nic z podeszwami nie stało. Tutaj trzeba będzie obserwować, suszyć jak zamokną, a po jakimś czasie pewnie do szewca zanieść do zelowania. Albo od razu do zelowania jak Ty.
@Svoher: No generalnie musisz pilnować, żeby nie przetarł się szew. Jak będziesz widział, że się uszkadza no to oddajesz do podzelowania. Jak nigdy nie miałem butów ze skórzaną podeszwą to się nie przeraź po pierwszym noszeniu. Podeszwa będzie wyglądała jakbyś maraton przebiegł i miał buty do wymiany :D
gwoli ścisłości te berwicki @RobaxX: były szyte metoda goodyear welted, w której do buta przyszywana jest rama co z kolei powoduje początkowo (aż nie zostaną rozchodzone) duża sztywnosc wynikająca z tego że podeszwa nie daje się zgiąć.

Natomiast te monki z kh są szyte metoda blake stiched co powoduje że buty są wygodne niemal od razu bo podeszwa jest "zginalna" i nie są takie sztywne. Także akurat nie ma się co
@RobaxX: oni oferują dwie linie, jedna to właśnie lord szyte blake'iem i sprowadzane z Portugalii, a drugie to ich własna produkcja - królewski herb szyte goodyearem, także może właśnie wziąłeś te rodzimej produkcji i były słusznie sztywne :D

jak tam, było coś szyte oprócz tej dwurzędówki jeszcze? Bardzo fajnie wyszła swoją drogą:)
@LichoToWie: Nie, nie brałem Blake zamszowe ale ubzdurałem sobie, że przecież zamsz zawsze jest wygodniejszy i miękki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nic niestety, miałem przez chwilę myśl przed latem, żeby sobie coś z lnu kupić ale inne wydatki były na horyzoncie :(
@RobaxX: ja tam na lato bardziej od lnu polecam wełenki o splocie tropikowym - cholersterstwo przewiewne jak len ale się gniecie 100 razy mniej, choć są tacy co upatrują w gniotliwosci urok lnu.

W każdym razie jak się uda coś nowego obstalować to wołaj - lubię czytać wpisy ogarniętych modowo Mirasów, choć jest nas tak niewielu ( ͡° ͜ʖ ͡°)