Wpis z mikrobloga

Trochę byłem obsrany bo wiele lat nie grałem w #footballmanager i staram się nie wchodzić zbyt głęboko no bo człowiek już dorosły, to nie można marnować czasu.

No ale zacząłem Wisłą Kraków, w szerokim ustawieniu 4-2-3-1, grając piłkę ofensywną, skupioną na podaniach w pole karne z wieloma zawodnikami nastawionymi na atak. Czasem moi gracze razili skutecznością, czasem wręcz przeciwnie. Okazało się, że głupio potracone punkty na początku sezonu mszczą się w jego drugiej połowie, do której podchodziliśmy z dużym spokojem na lokatach gwarantujących grę w LKE. Tymczasem przegraliśmy z bezpośrednim rywalem do miejsc pucharowych 0-1, ewidentnie nie mając patentu na Górnika. Graliśmy u siebie, mieliśmy rachunki do wyrównania ale zaczęliśmy bojaźliwie w defensywnej formacji i później mimo gonienia wyniku nie udało się nic wbić. Nie pomagało to, że dwa dni wcześniej podobny skład wyszedł na Legię w PP i choć doszliśmy tam gdzie chcieliśmy (ćwierćfinał) to mieliśmy ambicję podejść na 100% do tego meczu i to się opłaciło - wygraliśmy dość spokojnie.

Następny mecz ze Stalą Mielec, to może uda nam się odskoczyć od Śląska, którego oddech czujemy.

Kontuzje | Rozwój piłkarzy i transfery

Trochę ich było, ale najbardziej bolesna dla składu była chyba kontuzja Yaw Yeboaha. Bałem się tego momentu, ale całkiem sprawnie poukładaliśmy zespół, ostatecznie cofając Klimenta ze szpicy na skrzydło i grając na czubie Hugim. Niestety bardzo upodobałem sobie Szota, którego postanowiłem rozwijać i zagrał większość meczy w podstawowym składzie. Na początku zawalił mi parę meczy, ale coraz fajniej radzi sobie z przodu mimo kiepskiej techniki i wielu złapanych kartek. Niestety mecz z Rakowem skończył się dla niego złamaniem żeber.

Na szczęście kontuzje omijały Błaszczykowskiego, który jest prawdziwym liderem zespołu. Miałem kilka meczy, które mi wygrał/uratował, dwa razy nawet zdążył wymęczony sieknąć gola kiedy ja już wydałem polecenie o jego zmianie.

Mam problemy z potencjałem w środku pola: Plewka, Zhukow, Kuveijlic, Mahdiou grają zamiennie, nie wykrystalizowali się liderzy w środkowej strefie boiska. Niestety treningi moich asystentów nie pomagają rozwijać ich potencjałów i panowie niestety zaliczyli regres.

Mamy mało kasy, dlatego albo zgodnie z filozofią klubu szukamy piłkarzy w okolicy 18 lat albo takich z kartą w ręku. Tym, kogo warto wymienić był Florentin Matieu, którego zgarnąłem z rynku w okolicy listopada, trochę błędnie wrzucając mu do kontraktu klauzuę 400 k zł odstępnego. Wejście miał bardzo dobre, w momencie kiedy nie widziałem Skvarki jako zmiennika Kuby, skill oceniany gwiazdkami skoczył mu o "połówkę", kibice zaczęli się martwić o odstępne. Ale tutaj znowu moi asystenci raczej nie pomogli, chłop ma niską determinację i ostatecznie nie gra od deski do deski bo i Skvarka otrzymuje swoje szanse i ściągnałem z wypożyczenia Młyńskiego, którego zaczynam powoli "wychowywać", może nie jak Szota, ale naprawdę często dostaje swoje szanse z przodu - na szczęście jest wiele miejsc, na których może grać.

Bardzo rozczarowuje Mehremić, dlatego planuję ściągnąć z wypożyczenia 17 letniego Tafarę Madembo - chłopak ma wiele pozycji, na których może grać a jest niewiele gorszy. Na lewej obronie głównym wyborem jest wypożyczony Hanousek, ale już z myślą o nowym sezonie moi skauci szukają jakiegoś talentu albo zawodnika bez kontraktu. Nie spieszymy się z tym bo sprzedaliśmy tylko Buchalika, a zarząd $ nie daje.

Mieliśmy swoje zmarnowane szanse, mieliśmy też bardzo długą serię bez porażek. Oby udało się przełamać na Stali i rozpocząć nową serię, mimo zmęczenia materiału kadry ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#footballmanager #karierafrajera #fm21
Tanzanit - Trochę byłem obsrany bo wiele lat nie grałem w #footballmanager i staram s...

źródło: comment_1628584189hQXveeItKMdkqSoqAd2BG0.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tanzanit: też bym sobie zagrał w menagera ale nie mam wolnych 2 miesięcy życia xD
Kiedyś kupię szybki komputer to może się skusze (teraz to czasami i po 3-4m czekam aż się wyniki przestworza)
@Piastan: w którym FM? Wiem że poprawili to i szybciej symuluje ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrób bazę jak coś z 5 karajami i będzie chodziło :D Ja tak zrobiłem na laptopie bez grafiki( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piastan: Kiedys bylem zapalonym graczem, naparzalem duzo ale na starym kompie. Irytowal strasznie czas ladowania. Niedawno sobie odpalilem na o wiele lepszym laptopie i gra sie kozacko, zupelnie inny komfort gry ;) No ale co prawda to prawda, zjadacz czasu. Dlatego jak juz klikam sobie managera głównie jak ogladam jakis serial lub robie jakies inne bzdurki przy kompie. W sumie nawet ostatnio uskutecnzialem gre przy jezdzie na rowerku stacjinarnym :D
@wincm: Kurde no właśnie ja mam ambicje pisać książkę, muszę czasem pokazać się znajomym albo popracować, nie wspominająć o #rozowym a tu sie tylko grać chce. Zara jade na wakacje, a myślę tylko o tym, czy wejdę do pucharów ( ͡° ͜ʖ ͡°)