Wpis z mikrobloga

to pewnie częściej będzie zdolny do odrzucenia władzy przywódców religijnych i kierowania swoim życiem według własnych zasad.


@swiadomy_anakolut: No to napisałem na co oczywiście zaprzeczać zacząłeś - pierwsze zdanie twoje. Widzę że nawet nie bardzo rozumiesz o co mi chodzi ale już starasz się z wszystkim niezgodzić tak na wszelki wypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten ksiądz opisał elegancko punkt widzenia antynatalistów.
-Że życie jest według nich chujnią i lepiej się nie rodzić i niemoralne jest
  • Odpowiedz
Wymienia jednego filozofa z wczesnego chrześcijaństwa


@masz_fajne_donice: Tam są wymienieni nie tylko chrześcijanie, a jeśli chodzi już tylko o katolików to jest przytoczonych DWÓCH, Augustyn i Grzegorz z Nyssy, obaj zaliczani do ojców kościoła, Augustyn również do doktorów. Dopieprzanie się, że to było dawno, jest o tyle bez sensu, że nauczanie katolickie jest oparte na tradycji, która zawiera między innymi nauczanie ojców kościoła. Taki Augustyn jest wielokrotnie cytowany w obecnie
  • Odpowiedz
wyłamałeś się szukając starożytnych filozofów nie pokrywających się z tym co piszę


@masz_fajne_donice: Przeceniasz moje zaangażowanie w tę dyskusję - przeglądnąłem tylko jeden akapit na wiki o antynatalizmie i religii. Kerouac i Kierkegaard nie byli starożytnymi filozofami.

Chrześcijanie twierdzą że życie jest cudownym
  • Odpowiedz
@Asd15: Otóż to. Przyjmując nawet idiotyczny sposób myślenia Nawackiego, to matka ateistka na kilkadziesiąt lat wyrywa z nieistnienia swoje dziecko, z którym będzie mogła żyć, przeżywać szczęście i cierpienia, a po paru latach powrócić, tam skąd oboje przyszli. Za to matka katoliczka powołuje do życia nieśmiertelną duszę, która może skończyć na wiecznych mękach w piekle. Choćby szanse na raj były jak 99:1, to i tak ryzykuje, że przez nią jej
  • Odpowiedz
O kórym księdzu mowa?


@swiadomy_anakolut: co my w ogóle komentujemy? Sądziłem że to jakiś ksiądz.

Przeceniasz moje zaangażowanie w tę dyskusję - przeglądnąłem tylko jeden akapit na wiki o antynatalizmie i religii. Kerouac i Kierkegaard nie byli starożytnymi filozofami.


@swiadomy_anakolut: P------o już doszczętnie? O katolikach mówimy a to byli buddyści. Przejdź do sekcji o katolikach bo taki przykład przecież powiedziałeś że masz liczny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jabby: Jako matka ateistka chyba mogę udzielić odpowiedzi na te pytanie.

Otóż panie Macieju, czuję się zajebiście i z dumą patrzę jak rośnie i dojrzewa. Po prawie 12 latach dziecko nadal żyje i ma się świetnie, więc brak chrztu i niedzielnych mszy jej nie zabił. Na brak religii w szkole też jakoś nie narzeka, więcej czasu na swoje zainteresowania ma.
Rower, komputer i inne rzeczy z komunii też ma, choć
  • Odpowiedz
@Jabby: Może "ateistka" tylko z nazwy i ma pogańskie wierzenia i wierzy w reinkranacje dusz?

Na ateizmie zasadniczo nie da się budować cywilizacji, bo ludzie nie mają po co żyć poza materializmem który sprowadza się do kultu przyjemności i pogoni za szczęściem.

Katotaliban chociaż oferuje wieczne życie w jedności z Bogiem lub ktokolwiek stworzył świat.
  • Odpowiedz
Na ateizmie zasadniczo nie da się budować cywilizacji, bo ludzie nie mają po co żyć poza materializmem który sprowadza się do kultu przyjemności i pogoni za szczęściem.


@Phallusimpudicus: Sprowadza się jedynie w wywodach katolickich. Chyba to miłowanie bliźniego sprawia, że traktuje się niewierzących jak jakieś automaty. W rzeczywistości katolicy są turbomaterialistami wycierającymi sobie gębę bogiem budując mu wielkie budowle zdobione złotem. Nie wiem jak dużym szokiem jest informacja, że ateiści
  • Odpowiedz
@Jabby: Prostak i nikt wiecej. Pokazal ile jest wart jak w bezczelny sposob podarl uchwale swoich wspolpracownikow. Takiego zachowania spodziewalbym sie co najwyzej po gimnazjaliscie.
  • Odpowiedz