Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jaki sposób delikatnie zerwać z chłopakiem po dość długim związku (> 5 lat)?
Na początku byłam niesamowicie zakochana, jeszcze dwa lata temu marzyłam o tym, że będziemy zawsze razem, z gromadką dzieci, itp.
Potem czas mijał, a ja powoli dokonywałam odkrycia, że mamy inne oczekiwania od życia i zaczynamy coraz bardziej się różnić.

Jednocześnie jest on dla mnie wspaniałym przyjacielem i kończąc taki związek nie chciałabym zrywać znajomości, chciałabym żebyśmy mogli pozostać przyjaciółmi i czasem się spotykać, bo nadal coś do niego czuję. Bardziej są to uczucia przyjacielskie i opiekuńcze, nadal zależy mi na tym by miał w życiu jak najlepiej. Po prostu kocham go już w trochę inny sposób niż kiedyś.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6111ac50be8421000b712888
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 50
  • Odpowiedz
@Pickle_Rick: no nie wiem, jak mam wrażenie że dookoła mnie same takie związki, a ostatnio to w ogóle jakaś moda na rozstania się zrobiła, wielu znajomych po wieloletnich związkach rozeszli się z dnia na dzień. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania wy to wszystkie jestescie takie same. Kolejna, ktora ma wszystko, a mysli, ze nie ma nic. Kolejna, ktora mowi to samo. Facet jest szczesliwy, bo ma komu ugotowac obiad, ma kogo przytulic i pocieszyc, bo ma z kim wspolnie realizowac podstawowe czynnosci albo zainteresowania, a ty #!$%@? nie znasz pojecia "stabilność" w zwiazku, tylko jestes kolejna, ktorej brakuje "chemii" i motylkow w brzuchu. Kobiety to chyba nigdy nie dojrzewaja do
  • Odpowiedz
@little_muffin: dokładnie. Były z narcystycznym zaburzeniem osobowości nawet nie chciał mi jakiegoś dokumentu wysłać po złości, a co dopiero „zostawanie w przyjacielskich stosunkach” xD

Socjopaci traktują ludzi jak przedmioty i po prostu wyrzucają do kosza (koniec) lub szuflady (może jeszcze się odezwę za rok, ale teraz skupię się na nowym obiekcie). Nie ma tam miejsca na przyjacielskie kontakty po zerwaniu
  • Odpowiedz
@little_muffin:

inne cele i marzenia


Dokładnie. Nie ma co się zmuszać i oszukiwać, że cele, których nie da się wspólnie zrealizować, i pogodzić, nagle - magicznie - będą
  • Odpowiedz
@little_muffin chciałem zrobić dziecko ale też chciałbym dać temu dziecku coś więcej niż życie na niemieckim kindergeld ;) byliśmy w Niemczech niecały rok i mieliśmy stałą pracę zaledwie kilka miesięcy. I to była praca na magazynie, a ja byłem w trakcie poszukiwania pracy w moim zawodzie, który aspirował na zarobi dużo lepsze niż minimum. Ale wyprzedziła mnie o 3 tygodnie z zerwaniem. I dziecko jej jest efektem libacji alkoholowej ;) a
  • Odpowiedz
@little_muffin: Konkretnie: może to być oznaka psychopatii. „According to the results of the study, those who displayed dark personality traits, similar to those found in psychopaths, reported being more likely to stay in contact with former lovers - for some disturbing reasons.

Apparently, psychopaths are more likely to keep exes around because they can provide the opportunity for access to resources such as sex, money, or information.”
  • Odpowiedz
@little_muffin: Jeżeli faktycznie dbamy o czyjeś dobro i wiemy, ze ta osoba nadal nas kocha to tak, zrywamy. Nie bawimy się uczuciami drugiej osoby zostając w pobliżu co może tylko rozdrapywać rany. To właśnie robią ludzie, którzy uważają, ze druga osoba może się im na coś przydać. Jeżeli ty już nie kochasz a ktoś ciebie tak to lepiej się usunac i dać tej osobie tez iść na przód ze swoim
  • Odpowiedz