Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Zakończyłam 20h jazd na #prawojazdy

Halo #poznan czy możecie mi powiedzieć jakim cudem na rondzie środka nie ma codziennie 5 zgonów ( _)

Przecież to jakiś wytwór drogowych sił nieczystych (°°

#zalesie
  • 25
  • Odpowiedz
Kompletnie nie rozumiem o co kaman z tym rondem, jeżdżę tam często i nie miałem problematycznej sytuacji ani na wjeździe, ani na zjeździe. Nauczcie się jeździć. Trzeba być dzbanem i heja do przodu żeby do dzwonu doszło.
  • Odpowiedz
  • 6
@Shyvana mieszkam w Poznaniu od miesiąca i nie wiedząc jak to rondo się nazywa od razu domyśliłem się o które chodzi. Światła przed rondem, przy skręcie w lewo prawie we mnie tramwaj wjechał a następnie zdziwienie że auta nagle jadą przez 4 pasy i ja muszę je przepuścić. Wtf
  • Odpowiedz
@blyskotliwy: przeleciałem pobieżnie i powiem tak, nawalenie świateł to nie rozwiązanie. Owszem, może dzwonów będzie mniej, ale potem płacz, że korki. Zobaczysz jak się zmieni rondo rataje, które przed remontem było zakorkowane, a teraz dojdzie kilka sygnalizatorów dla skręcających. Będzie skowyt i zgrzytanie zębów, bo to nie dość, że jedna z głównych wylotówek z miasta, ale również dojazd na mocno zaludnione osiedla.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tasak: chyba jednak z perspektywy ludzi lepiej jest postać 5min dluzej i zmniejszyć prawdopodobienstwo gonga, niż więcej ryzykować.

Ucze się dopiero jezdzic, nie mam praktycznie zadnego wlasnego doswiadczenia poza byciem pasazerem, ale ronda ze swiatlami jak np Obornickie czy Solidarności dzialaja o wiele wiele lepiej i czuje się tam bezpieczniej. Wiem ze nie jest to do konca dobre porownanie bo środka jest rondem z kosmosu, no ale jednak tam się
  • Odpowiedz
  • 0
@Shyvana nie jeden raz już machałem do zidiociałych kierowców, żeby się pizgnęli w głowę, bo nie widzieli światła i musieli przede mną hamować piskiem xD 2 razy tez miałem sytuację, że kierowcy bawili się telefonem.
  • Odpowiedz
@Shyvana no nieźle (ʘʘ) jak Ci się jeździ i uczy w takim tempie? Ja zamknąłem się ostatecznie w 3 tygodniach jakoś więc takiego tempa jak ty nie miałem a może być mocno męczące zwłaszcza na początku jak nie jest się przyzwyczajonym do jazdy i wszystko takie nowe
  • Odpowiedz