Wpis z mikrobloga

jakieś #seriale dość unikalne polecacie? bo tak na ogół, to zdecydowana większość seriali ma podobny schemat jak miliard innych seriali, czyli kryminalne to rozwiązywanie spraw morderstw, seriale o nastolatkach, to często ktoś jest nękany w jednym typie serialu, a w innym typie serialu grasuje morderca, który zabija uczniów, w serialach o wampirach to chyba wszędzie są te oklepane wątki miłosne dla bab, żeby dyszały na widok aktorów, w komediowych to też jakieś oklepane rzeczy serwują, a w komediodramacikach typu Lucyfer, to mamy dążenie do miłości, a w tyle jakieś tam kłótnie bohaterów i drobne sprawy kryminalne.

Co się bardziej wyróżnia wg mnie?

Dexter, laborant pracujący dla policji, który po godzinach pracy, nocą, morduje morderców.

Mr Robot, aspołeczny, introwertyk, ćpający, mający urojenia, rozdwojenie jaźni, chodzący do psychologa, nie rozumiejący ludzi, stroniący od kontaktów z nimi.

Hannibal - bohater, który jest manipulowany przez Lectera, z czasem zaczynają darzyć siebie jakąś formą miłości. Może nie jest to bardzo unikalne, ale mniej typowe.

Bates Motel - grzeczny chłopak, introwertyk, przegryw z chorobami psychicznymi, amnezją w chwili mordowania, z sezonu na sezon, coraz bardziej mu odwala, aż dochodzi rozdwojenie jaźni, a jego mamusia wiedząc o wszystkim, chroni swojego synka za wszelką cenę

No to wychodzi na to, że jakoś ciekawią mnie seriale, w których bohaterowie mają coś z głową, a twórcy serialu nie wtrącają tych typowych scenariuszy z miłością - zakochanie, fochy, płacz, później znów szczęście i tak w kółko.

Coś polecicie? Nie musi to być na #netflix może być to serial dowolnego pochodzenia
  • 12
@Hamza: The good wife - fajny serial o prawniczce teraz leci spin off the good fight również bardzo dobry , fringe- seria sifi z mega historia, southland- jeden z moim zdaniem lepszych seriali o policjantach
@Hamza: The Man in the High Castle
Nie oglądałem, ale mam zamiar niedługo zacząć, bo według mnie tematyka dość nietypowa.
Akcja dzieje się w alternatywnej wersji historii w której to naziści pierwsi zbudowali bombę atomową i wygrali druga wojnę światową, a Ameryka została podzielona na trzy strefy.
Ciekawy pomysł na serial i z tego co widziałem oceny też niezłe