Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kończę pracę, która była moją pierwszą na B2B i mam dwie sprawy:

1. Siedzę na wypowiedzeniu i mam klepnięty urlop 3 dniowy - rozumiem że firma teoretycznie może zachować się po świńsku i powiedzieć "sorry, jesteś na wypowiedzeniu więc spadaj"? W umowie mam tylko zapis że mam prawo do płatnej przerwy w świadczeniu usług przez XX dni, powyżej 3 dni urlopu muszę zgłosić chęć na co najmniej 2 tygodnie i niewykorzystana przerwa przepada z końcem roku. I tyle.

2. Czy ja po zakończeniu umowy mam prosić o jakieś referencje albo przynajmniej oświadczenie, że wykonywałem dla nich usługi? Nowa firma dla której będę świadczył usługi, mi ufa (albo jest zdesperowana xD) i nie chce żadnych papierków, ale nie wiem jak inne firmy w przyszłości będą na to patrzyły. A jeżeli firma nie będzie chciała wystawić referencji ani zaświadczenia to co zrobić?

#b2b #programowanie #it #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61101a01be8421000b7124ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 14
1. Siedzę na wypowiedzeniu i mam klepnięty urlop 3 dniowy - rozumiem że firma teoretycznie może zachować się po świńsku i powiedzieć "sorry, jesteś na wypowiedzeniu więc spadaj"? W umowie mam tylko zapis że mam prawo do płatnej przerwy w świadczeniu usług przez XX dni, powyżej 3 dni urlopu muszę zgłosić chęć na co najmniej 2 tygodnie i niewykorzystana przerwa przepada z końcem roku. I tyle.


@AnonimoweMirkoWyznania: miałem podobną sytuację i
**OPcozgubil_kod**: @januszgorszyciel: okej. Rozumiem, że wtedy mogę chyba zakryć kwotę, żeby nowy pracodawca nie wiedział ile czasu minęło

@LazyInitializationException: @villager: Jeżeli chodzi o urlop - został on już złożony i zaakceptowany. W umowie nic nie ma informacji, że zaakceptowany urlop mogą mi anulować, ale pytam się bo to nie jest UoP gdzie mam jakieś prawa "pracownicze"

Co do referencji to oczywiście poproszę o nie, ale pytam na
@januszgorszyciel: > mogą poprosić o potwierdzenie otrzymanego przelewu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I co jeszcze? Zdjęcie fiutka? xD

Poza tym w momencie gdy ujawnisz innym fakturę która nie jest fakturą jest to chyba traktowane jako przestępstwo skarbowe więc pozdrawiam :)


Wystawiona, zaksięgowana, ale nie opłacona faktura jak najbardziej jest fakturą więc nie wiem w czym problem.
#!$%@?ę już zupełnie od tego, że często-gęsto pokazanie komuś faktury byłoby
@GienekZFabrykiOkienek: To w sumie ciekawe NDA. Masz zapis, że nikomu faktury nie możesz pokazać?
To jest jeszcze dodatkowy proces - zawsze mogą zapytać NASA czy dla nich pracowałeś :D W dużych firmach są działy, które zajmują się tylko i wyłącznie weryfikacją i wypłamywaniem tego, że ktoś sobie leci w kulki :D.