Wpis z mikrobloga

Hej #fizjoterapia #fizjoterapeuta, coś mi się zepsuło w kręgosłupie w odcinku lędźwiowym (mam remont i trochę dźwiganiem). Byłem w środę wieczorem u fizjo, zniszczył mnie, ale powiedział że będzie z czasem lepiej. No i tutaj moje pytanie ile czasu? Jest niedziela i niby ciut lepiej ale dalej mam problem z siedzeniem.
  • 17
@octave25: Fizjo stwierdził ze mechaniczne od skretnego podniesienia. Dzięki za poradę, muszę o tym pamiętać. Czy techniczne 4 dni to jeszcze mało na regenerację. Mogę jeszcze nie panikować?
@limp: No mnie zajęło 2 miesiące ale i czasami jak nie jestem rozgrzany to napyerdala niemiłosiernie. Nie dźwigaj niczego narazie bo pół roku będziesz płakać. Kup pas i pamiętaj na ugiętych kolanach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@limp: Uszkodzeniem mechaniczne. Nie rozgrzany przenosiłem ciężkie ciężary. Nagle coś naderwałem i się zaczął przeszywajacy ból i ucisk nerwu. Bolało przy chodzeniu. To włazem do łóżka i smarowałam fenisti żel. Z bólem walczyłem długo. Byłem na stawianiu baniek nie pomagało. Później już nie mogłem siedzieć dłużej niż półgodziny bo okropny ból. Tylko mogłem leżeć. Aż w końcu poszedłem na masaż leczniczy i chodziłem co tydzień przez 1.5 miesiąca. I pozbyłem się
@octave25: Rozumiem. Super, ze udało się sprawnie uleczyć. U mnie chyba podobnie, mam spory ból przy siedzeniu, tak co pol godziny, godzine muszę robić przerwę i poleżeć. Przy chodzeniu boli rano, potem puszcza. To czeka mnie trochę walki :/
@limp: No to masz dokładnie to samo. Ostrzegam, żebyś nie próbował niczego dźwigać bo będzie jeszcze gorzej. Najgorsze jest to, że to może powrócić. Mi wracało jeszcze potem ze 2 razy chyba. Ale już krócej trwało.
@limp opis w POZ bedziezz mial "dyskopatia w odcinku ledzwiowym"
Zobacz filmy marka purczynskiego na YT, pokazuje jak w domu to rozcwiczyc. Cwiczenia typu koci grzbiet i podobne. Masz zakaz siedzenia, albo lezec albo chodzic. Chodzenie pomaga, serio
@irish71: Huh, ciężko sobie wyobrazić "zakaz siedzenia" kiedy człowiek pracuje tylko przy kompie :/ Ćwiczenie spoko, dokładnie to samo mam zalecone. Chodzić na szczęście chodzę sporo, bo mam psa którego 3 razy wyprowadzam i 4-letnią córkę z którą chodzimy na dwór. Dzięki za rady.
@irish71: Wczoraj specjalnie nawet wymieniłem fotel ze starego badziewiaka na nowy, ergonomiczny w kształcie kręgosłupa. O ten poduszce sensorycznej nie słyszałem, ale przyjrzę się tematowi. Mam też dużą piłkę, bo Żona w ciąży na niej ćwiczy. Tylko średnio wygodnie się na tym siedzi przy kompie.