Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam się z wymianą mojego kilkuletniego kasku na lepszy. Dotychczasowy wybór był to kask hjc za około 700 PLN.
Motocykl to CBR 650f, w perspektywie zmiany na jakiegoś nakeda.

Moje wymagania co do kasku integraknego to:
Bezpieczeństwo
Niska waga
wyciszenie

Fajnie byłoby jakby posiadał blendę, o ile nie odbija się to negatywnie na bezpieczeństwie.

W ogóle nie interesuje mnie wygląd.

Jakie są ciekawe propozycje? W budżecie do powiedzmy 2k, może warto zwiększyć ten budżet? Kiedyś byl chyba taki program schuberta, po uszkodzeniu kasku i przedstawieniu notatki policyjnej dotyczącej kolizji można było nabyć nowy kask za 1/3 ceny.

Jak w ogóle wybrać taki kaski, które materiały są najlepsze (najbezpieczniejsze)? Czy są jakieś konkretne tzn. miarodajne testy?

#motocykle
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć, zamierzam się z wymianą mojego kilkuletniego kasku n...

źródło: comment_1628406328CzFGLVd2N9Kra2DL6ibtJa.jpg

Pobierz
  • 19
@BardzoWyimaginowanyNick: Ja kolego proponuje żebyś sobie kupił używkę - za granicą - zachodnia Europa dobre kaski są w śmiesznych pieniążkach, na jakimś Ebayu
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Nolan&_sacat=0&Type=Full%2520Face&_dcat=177076&rt=nc&LH_ItemCondition=4

Można wyrwać nie zdarte, nie śmierdzące sztuki z najwyższej półki jakościowej w bardzo przystępnych pieniążkach. Tylko trzeba wcześniej zorientować się w rozmiarze.
Mam shoei GT Air 2 z zestawem SRL i mogę szczerze polecić. Blenda jest ciemna i schodzi nisko. Miejsce na interkom jest dobrze przemyślane. Nie jest to kask wybitny ale wszystkie cechy użytkowe ma bardzo dobrze rozwiązane.
@BardzoWyimaginowanyNick: wizjer fotochromatyczny jest wystarczająco spoko w słoneczne dni. A na hałas, kup stopery, wtedy masz większy wybór kasków, zamiast ograniczać się tak bardzo. W stoperach słychać interkom doskonale.
I tym sposobem skupisz się na np. wentylacji, bezpieczeństwie
@BardzoWyimaginowanyNick: ciężko mi powiedzieć czy dużo gorzej widać nocą od zwykłej szybki, najlepiej byłoby oba rodzaje porównać, ale wydaje mi się, że w fotochromatycznej delikatnie ciemniej jest, może tylko wydaje mi się.
Samo przyciemnianie chyba działa wyłącznie pod wpływem światła UV więc sztuczne oświetlenie uliczne czy światła pojazdów, nie wpływają na wizjer.
Mogę tylko powiedzieć, że bez problemów da się jeździć w niej nocą, nawet przez lasy. W kaskach Bell, taki
@BardzoWyimaginowanyNick nie znam tego modelu, ja tylko integralne kaski lubię i w życiu miałem dwa więc nawet nie jestem w stanie doradzać ludziom konkretnych modeli.

Pamiętaj by dla porównania przymierzyć kaski kilku modeli, paru firm, to, że Ci wychodzi np. L i w jednym kasku L jest idealny, nie oznacza, że masz L. Ja mam L i M, zależnie od firmy, a niektóre L mają taki kształt skorupy, że nie włożę go