Wpis z mikrobloga

@husk77: No i Twoje auto jeszcze bardziej. Nie dość, że jest ciasno to jeszcze parkujące tam auta. No niestety, co do mandatów to często wzywana jest SM i mieszkańcy sami wysyłają zdjęcia, jest duży nacisk na te ulice wiec SM Ci nie odpuści, tam jest strefa i w tym miejscu zakaz obowiązuje bez względu na tabliczkę sklepu.
  • Odpowiedz
@husk77: No nie wiem. Może naciski mieszkańców, może właśnie ta strefa zamieszkania jest tutaj pod szczególnym nadzorem. Trening się kończy i potem jest pusto a te auta na cukrowej parkują całe dnie i noce.
  • Odpowiedz
@stormkiss: W takim wypadku kierowca ma prawo domniemywać, że oznakowanie jest prawidłowe co nie znaczy, że urzędnicy nie popełnili błędu wyznaczając tutaj miejsca do postoju. Tak czy inaczej sytuacja ze zdjęcia opa jest zupełnie inna. Nie ma pionowego znaku d-18, nie ma miejsca wyznaczonego żadnym znakiem nie można parkować. A coś takiego jak w załączniku nie ma żadnej mocy prawnej
GlebakurfaRutkowski_Patrol - @stormkiss: W takim wypadku kierowca ma prawo domniemywa...

źródło: comment_1628277027EaSUW0vIOBrglGOdUIGn2K.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Anyways, to byl jedynie odpowiedz na temat twojego wpisu, ze parking na skrzyzowaniu sie nie zdarza :)


@stormkiss: Ja napisałem tylko, że rozporządzenie nie przewiduje wytyczenia w takim miejscu miejsc postojowych. Tak samo jak w Polsce znajdziesz i skrzyżowanie z 4 stopami co było radosną inwencją twórczą urzędnika i nie zmienia to faktu, że takie oznakowanie jest sprzeczne z prawem.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Miejsce parkingowe wyznaczone na skrzyżowaniu - jeśli jesteś z Wrocławia - zapraszam na skrzyżowanie ulicy Łaciarskiej z ulicą Kaznodziejską :)

@husk77: Co do twojej sytuacji ze zdjęcia wszystko zostało już wyjaśnione - prawdopodobnie straciłeś trzy stówki, ale bardziej dopytam o tą Dożynkową ze zdjęcia - o skrzyżowaniu Dożynkowej z jaką ulicą mówisz?
  • Odpowiedz
@husk77: No to faktycznie, przecięcie Dożynkowej z Łanową jest skrzyżowaniem (to nie jest oczywiste, bowiem nie każde przecięcie dróg stanowi skrzyżowanie). Przy czym w takich sytuacjach jak mecz i tysiąc aut dookoła niewiele to zmienia - zabroniony jest postój tylko i wyłącznie bezpośrednio na skrzyżowaniu i w odległości 10 metrów od niego, na którym zapewne łapią się może z 4 - 6 aut spośród setki innych. W pozostałych miejscach - jeśli
  • Odpowiedz