Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się jak to jest faktycznie z medycyną. Ostatnio zwiększane są limity przyjęć, spadają progi na studia medyczne. Czy to jest faktycznie kierunek, który zapewni pracę i dobre zarobki? Widziałam oferty, gdzie proponowano stawki typu 120 - 150 złotych za godzinę na umówię o prace w przychodniach. Czy to tak naprawdę wygląda, czy to tylko taka zachęta? Interesuję się medycyną, lubię te tematy, ale długość tych studiów nieco mnie odpycha. Chcę zapewnić sobie dobra przyszłość, dlatego myśle o medycynie. Jest tutaj ktoś, kto studiuje albo pracuje jako lekarz i może napisać, jak to wygląda w praktyce? Myślę o specjalizacji: rodzinna lub gastrologia, endokrynologia. Czy trzeba pracować w szpitalu i obowiązkowo dyżurować? Czy można pracować już bez specjalizacji? Z góry dziękuję za wskazówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#medycyna #studia #lekarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610d316f6513ce000a3adb25
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 19
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest coraz więcej pozwów i spraw sądowych. Co z tego, że w większości to wygrane sprawy, bo pacjentom się coś wydaje i są roszczeniowi, ale straconego czasu, całej masy stresu i oczerniania przez wszystkie lokalne gazety i społeczność się nie cofnie. Na gastrologię i endokrynologię bardzo trudno się dostać, więc to można sobie marzyć, a rzeczywistość wygląda inaczej. Ogólnie w społeczeństwie jest dużo nienawiści do lekarzy i wyobrażeń z d,
  • Odpowiedz
@baran_ofiarny: Czyli jak na pewnie każdych studiach jeśli chodzi o liczbę absolwentów, a dobra praca lekarza jest raczej pewniejsza.
Ale patrząc pod tym kontem to chyba stomatologia lepsza z tego co się orientuję(?).
  • Odpowiedz
@siona: no tak, ale 150 x 8h dziennie x 5 dni w tygodniu daje maksymalnie 6000zł i to brutto na kontrakcie, więc jakim cudem się robi z tego nagle 20-30k tygodniowo? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli dostaniesz sie na jakas dobra specjalizacje to pieniądze będą bardzo dobre.
Są lekarze, którzy w szpitalu mają kontrakt, a jeszcze do tego swoje gabinety prowadzą - jeśli jesteś dobry to to jest mowa o kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie. Oczywiście to wszystko z czasem, po paru latach, nie od razu. Ale później już jest coraz lepiej - wyrabiasz sobie nazwisko itp. Mam w rodzinie kilku bardzo dobrych lekarzy, jeden
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zarobki po medycynie są, owszem. Tylko warto dodać, że te prawdziwe zarobki o których tyle się słyszy, to zaczną się tak w wieku 33-35. A z jaką patologią musisz się po drodze zmierzyć to nawet nie mówię, bo dla kogoś z zewnątrz jest to nie do pomyślenia, ze takie rzeczy się dzieją w państwie europejskim w XXI wieku xD

Ogólnie podsumowując - jeżeli chcesz to robić bez tego mitycznego „powołania”,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: lekarz rezydent obecnie zarabia 5400-5800 zł miesięcznie brutto. Żeby myśleć o większych zarobkach trzeba brać pod uwagę dodatkową pracę lub dyżury. Jeżeli nie przeszkadza Ci praca średnio jakieś 12-14h dziennie z weekendami, możesz być w stanie wyciągać sensowną pensję. Bez specjalizacji możesz co najwyżej pracować w peozecie za śmieszne pieniądze. Studia są długie, trudne i przeładowane informacjami, w wakacje obowiązkowe praktyki, a między studiami a rezydenturą jest jeszcze trzynastomiesięczny staż
  • Odpowiedz