Wpis z mikrobloga

Tragedia ta pogoda, sierpień czyli ostatni miesiąc gdzie mogłoby być i powinno ciepło i słonecznie to codziennie zimno i deszcz, zimoluby się cieszą bo nie poci się dupa, to ja wolę być spocony i czuć ciepło niż marznąć w kurtce w deszczu w sierpniu, jak tu można być szczęśliwym wśród zawistnych i okropnych ludzi i jeszcze wiecznie zimno chmury i deszcz

#pogoda
  • 16
@Rumix24: Ocena miesiąca po 6 dniach to jak przyznawanie medali w maratonie po pierwszych pięciu kilometrach.

Szczególnie, że wcale nie jest zimno.
@Rumix24: 17 stopni to ciepło zarówno w sierpniu jak i w październiku.
Tylko w sierpniu to lekko poniżej normy, a w październiku są to wartości rekordowe.

Kiedy ostatnio był jesienny wrzesień? Nawet październik zazwyczaj jest bardziej letni niż jesienny.

W niedzielę ma być prawie 30 stopni, korzystaj i zdychaj w tym ciągnącym się trzeci miesiąc upale.
@Rumix24: Kwestia kto jak ocenia ciepło. Widzę, że u ciebie +30 to nic wielkiego, a w polskich warunkach to wartość ekstremalna.

Takie +18 do +23 mogłoby być nawet i pół roku. Wtedy jest ciepło. Wyżej to pogoda dla patologii która może leżeć z zimnym piwem przed telewizorem
@SayNoToPrzegryw: Kiedy była niby ta "pizgawica" przez 10,5 miesiąca? W ty roku były 3 tygodnie zimy, a czytając podobnych do ciebie można odnieść wrażenie, że zamroziło nas na pół roku. A 2 miesiące upałów to nie istniały tegorocznego lata.

Drugi najcieplejszy czerwiec nie istniał.
Trzeci najcieplejszy lipiec nie istniał.
@SayNoToPrzegryw: Ogólnie to pierwszy raz od 3 lat mieliśmy namiastkę zimy. Marzec był w normie, chyba że oczekujesz upałów wtedy.

Lekko chłodny kwiecień (czyli wiosenny, z pewnością nie jesienny czy zimowy) i owszem zimny maj.

Wiem, że można się odzwyczaić po kilku dramatycznych pogodowo latach, ale ten rok jest najbliższy polskiemu klimatowi. Jedynie lato za ciepłe.
@SayNoToPrzegryw: Dosyć histerycznie jak na kogoś komu zimno przy +25 stopniach.

Czerwiec i Lipiec miał podobną (trochę niższą) anomalię na plus i nie widziałem wpisów o Ekstremalnie gorącym miesiącu

Wniosek: jak raz za kilka lat zdarzy się chłodniejszy epizod to jest to temat medialny.
Kolejne rekordy ciepła już nikogo nie ruszają.