Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Usunąłem konto żeby nie kusiło pisać, ale poczyniłem obserwację którą musze się podzielić z szanownym gremium:

Wstępem:
Byłem na wsi na Kaszubach gdzie mam domek.
Był tam taki koleś i grupa Kaszubów, która robiła naprawy i ogarniała miastowym te domki za hajs.
Od wejścia 500+ większość z nich zaczęła dostawać po 1500-2500 PLN na miesiąc na dzieci, bo każdy miał całą gromadkę, więc zaczęło być ciężko wyprosić jakąkolwiek robotę.

Ostatnio jak byłem znowu się pompa wody spieprzyła więc dzwonię do kolesia czy wpadnie naprawić. I dziwne wpadł dosyć szybko, ale już trochę po browarach więc z żoną, która go przywiozła.
I jak on naprawiał to moja żona z jego żoną sobie gadały. I wyszło na to, że teraz pani żona narzeka, że musi go wozić do roboty bo te ich 2000PLN zaczyna nie wystarczać.

I to mnie uderzyło. Oni mają 5tke dzieci. A ona mówi o 2000PLN. Okazało się, że najstarsze ma już 18 lat. Kolejna ma 17lat. Za rok z 2000PLN będą mieli już tylko 1500PLN. A na dodatek inflacja leci.
Więc muszą wracać do roboty, kończy się 500+sowe eldorado, a kolejnego dziecka raczej nie zrobią bo po 40stce są.

I tak mnie olśniło - 500+ to bomba z opóźnionym zapłonem. Projekt trwa już te swoje 6 lat i za jakieś 10 lat większość z tych dzieci, na które dawano hajs będzie miała 18lat (bo nie oszukujmy się, dzietności to nie zwiększyło tylko kupiło elektorat wiejski mający po kilkoro dzieci), a ich genialni rodzice, którzy przestali pracować, a woleli zacząć balować znajdą się w czarnej dupie.

Za te 10 lat będa krzyki od patoli "dej piniondze" bo się 500+ skończyło i lamenty jacy oni biedni i pozostawieni zami sobie, bo przez ostatnie 10-15lat wypadli z rynku pracy, nie mają żadnych umiejętności i są oderwani od realiów.

I wtedy przyjdzie kolejny socjalista jakieś pociotki od PiSu czy inne Zandbergi, który będzie z mównicy grzmiał, że tak nie można ich zostawić i wszyscy musza się na biedactwa które nie potrafił patrzeć przyszłościowo składać. I pewnie wygra tym wybory.
A ci którzy powiedzą, to niech dzieci, na które te 500+ było pójdą do pracy i utrzymują rodziców, w końcu chyba wydaliście te pieniądze na ich wykształcenie - będą publicznie szykanowani.

Czuję, że z czasem będzie w Polsce tylko gorzej.

#polityka #przemysleniazdupy #polska #patologiazewsi #bekazlewactwa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610cbb496513ce000a3ada51
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AluminiowaProgramistka: Zawsze mnie zadziwia jak osoby które mogą mieć dom na Kaszubach nie rozumieją ze 500+ to dług który będzie spłacany przez pokolenia... I do tego napędzający inflację.

Jak ktoś może mieć na tyle oleju w głowie by kupić dom, wpisy do ksiąg wieczystych, notariusz, podarki itd a nie rozumie że 500+ to dług.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Skończy się to tak że po prostu wzrośnie przestępczość, patus przyzwyczajony że za nic dostaje pieniądze już do pracy nie pójdzie, a rząd raczej nic mu nie da bo już nie będzie już na to kasy. Taki troglodyta w swoim kurzym móżdżku uroi sobie, że dla niego nie ma pieniędzy bo złodzieje tylko kradno(a na dzieciaczki przecież były( ͡° ͜ʖ ͡°)), więc on ma moralne
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania chyba mamy jakieś bratnie myślenie. O tym samym myślałem ostatnio, że PiS tego nie wziął pod uwagę, że po 8 latach rządów, dzieci które miały ponad 10 lat w 2015 nie będą miały świadczeń. Rodzice przyzwyczaja się do 500+, które potem zniknie.

Dobre to :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciekawie się czyta takie wynurzenia z jednej strony i "21 lekcji na XXI wiek" Harariego. W przyszłości może się okazać, że to model działania tamtych, pogardzanych przez Ciebie ludzi, jest właściwy. No bo jak wiele różni 500+ od dochodu podstawowego.

Myślę, że jesteś bardzo uprzedzonym względem ludzi ze wsi - żeby nie powiedzieć gardzisz nimi.
  • Odpowiedz
@Okcydent: ale jeszcze nie ma tej przyszłości, jeszcze nie ma powszechnej automatyzacji i robotyzacji wszystkiego. Szczególnie w Polsce gdzie Janusz inwestuje w leasing samochodu, willę i mieszkanie dla Oskarka i Juleczki a nie w roboty do firmy. A 500+ jest dochodem podstawowym, tyle że warunkowym. I ktoś na ten dochód musi #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Każdy program socjalistyczny bo bomba i nie zawsze z opóźnionym zapłonem, ale często i nie 1-2 lata, ale czasami 20-60 lat. BO uczy złych rzeczy które się przenoszą na pokolenia niżej. Rodzina pasożytów nie nauczy dziecka raczej niczego dobrego. A to dziecko będzie pewnie gorsze od rodziców + będzie patusem/złodziejem. A dzieci takiego dziecka to będzie porażka.

I tak pwoli JUŻ zaczyna być - kradzieże rosną na potęgę, a
  • Odpowiedz
SilnySeba: jak to niby taki dobry interes, to by sobie z bidula dzieci wzieli, i na te dzieci 500+ i jakiekolwiek inne benefity na dzieci z bidula (a wiekszosc krajow, nawet Rosja placi takim rodzinom (ogladalem jakis ich film, potem robilem research na internecie i to prawda), wiec PL pewnie tez)

inna sprawa ze wszelakie benefity/mandaty/kary to nie powinny byc okragle kwoty, tak jak w czasam przed przelewami, gdzie mieli okragle
  • Odpowiedz
BogataKreatura: @Okcydent: w przyszlosci bedzie wiecej takich ktorzy wychowali sie w tego typu rodzinach wielodzietnych, wiec pod nich bedzie ksztaltowana polityka socjalna aby wygrac wybory, gdzie wykopek "intelektualista" (bo prawdziwy intelektualista to jest autor po Oxfordzie tej ksiazki co podales, a nie jakis programista z IQ 115) to sie zdecyduje na 1-sze dziecko w wieku lat 30 XD Tak czy inaczej, wiekszosc dzieci po okresie buntu, bedzie myslec i
  • Odpowiedz
SamotnyEsteta: OP tutaj:

@AluminiowaProgramistka: co ty bredzisz. Dobrze że z anonimowych, bo na debila byś wyszedł totalnego co nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Nikt tu nie rozpatruje skąd pieniądze na 500+ tylko fakt że się kończy w którymś momencie rozdawnictwo i to będzie problem.

@okcydent: przeczytałem prostego popularno naukowego Harariego jestę inteligentę.
Różnica między dochodem podstawowym a 500+ jest taka, że
  • Odpowiedz
CzarnaŻona: To nie jest do końca tak jak piszesz. Wychodzisz z błędnego założenia że wszystkich ludzi w rządzie obchodzi los Polski i Polaków. Jasne, są i tacy. Jednak część rządzacych stwierdziła że nie opłaca się naprawiać Polski bo zajmie to za dużo czasu, nie opłaca się im, ani nie ma sensu (oczywiście upraszczam i to mocno, ale rezultat jest taki że większości nie za bardzo na tym zależy).
Dużo lepiej jest zgromadzić władzę i doić kasę z finansów publicznych, tym bardziej rozszerzając władzę.

Nawet jeśli gospodarka upadnie, nie ma to dla nich znaczenia bo zachowają swoje majątki, a wpływy które rozszerzali przez lata zabezpieczą ich przed postępowaniem karnym.

Co z ludźmi 500+? A no żerują na pracujacych. Niestety raz rozdane przywileje socjalne są niedoodebrania. Dlaczego? Bo ludzie dostają konkretne dobra za nic. Rozumiesz? Za nic. Ludzie będą zażarcie walczyć o utrzymanie tego statusu bardziej niż o
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę że skala zjawiska rzucania pracy z powodu 500+ nie jest duża. Ale już pośród tych pracujących w szarej strefie pewnie spora część przestała pracować lub pracuje połowę mniej, bo jednak te dwa koła wpadają co miesiąc.

Na pewno pojawi się zjawisko sierot po 500+, czyli ludzi, którym dzieci urosły i źródełko wyschło. Założę się, że będziemy świadkami opisywania dramatycznych sytuacji, jak to państwo zostawiło ich na lodzie, bo
  • Odpowiedz
SamotnyEsteta


@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro to, że się kończy to jedyna różnica to wystarczy go sukcesywnie przedłużać. Najpierw do czasu zakończenia studiów a potem coraz dalej i oba pojęcia będą sobie odpowiadać.

A co do pogardy - pogardę mam bardziej do tych co wprowadzili to gówno i różnych inteligentów twojego pokroju

Ale nic o mnie nie wiesz i nie wahasz się tak pisać. Wydajesz się być pieniaczem - widać to po tym,
  • Odpowiedz