Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Usunąłem konto żeby nie kusiło pisać, ale poczyniłem obserwację którą musze się podzielić z szanownym gremium:

Wstępem:
Byłem na wsi na Kaszubach gdzie mam domek.
Był tam taki koleś i grupa Kaszubów, która robiła naprawy i ogarniała miastowym te domki za hajs.
Od wejścia 500+ większość z nich zaczęła dostawać po 1500-2500 PLN na miesiąc na dzieci, bo każdy miał całą gromadkę, więc zaczęło być ciężko wyprosić jakąkolwiek robotę.

Ostatnio jak byłem znowu się pompa wody spieprzyła więc dzwonię do kolesia czy wpadnie naprawić. I dziwne wpadł dosyć szybko, ale już trochę po browarach więc z żoną, która go przywiozła.
I jak on naprawiał to moja żona z jego żoną sobie gadały. I wyszło na to, że teraz pani żona narzeka, że musi go wozić do roboty bo te ich 2000PLN zaczyna nie wystarczać.

I to mnie uderzyło. Oni mają 5tke dzieci. A ona mówi o 2000PLN. Okazało się, że najstarsze ma już 18 lat. Kolejna ma 17lat. Za rok z 2000PLN będą mieli już tylko 1500PLN. A na dodatek inflacja leci.
Więc muszą wracać do roboty, kończy się 500+sowe eldorado, a kolejnego dziecka raczej nie zrobią bo po 40stce są.

I tak mnie olśniło - 500+ to bomba z opóźnionym zapłonem. Projekt trwa już te swoje 6 lat i za jakieś 10 lat większość z tych dzieci, na które dawano hajs będzie miała 18lat (bo nie oszukujmy się, dzietności to nie zwiększyło tylko kupiło elektorat wiejski mający po kilkoro dzieci), a ich genialni rodzice, którzy przestali pracować, a woleli zacząć balować znajdą się w czarnej dupie.

Za te 10 lat będa krzyki od patoli "dej piniondze" bo się 500+ skończyło i lamenty jacy oni biedni i pozostawieni zami sobie, bo przez ostatnie 10-15lat wypadli z rynku pracy, nie mają żadnych umiejętności i są oderwani od realiów.

I wtedy przyjdzie kolejny socjalista jakieś pociotki od PiSu czy inne Zandbergi, który będzie z mównicy grzmiał, że tak nie można ich zostawić i wszyscy musza się na biedactwa które nie potrafił patrzeć przyszłościowo składać. I pewnie wygra tym wybory.
A ci którzy powiedzą, to niech dzieci, na które te 500+ było pójdą do pracy i utrzymują rodziców, w końcu chyba wydaliście te pieniądze na ich wykształcenie - będą publicznie szykanowani.

Czuję, że z czasem będzie w Polsce tylko gorzej.

#polityka #przemysleniazdupy #polska #patologiazewsi #bekazlewactwa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610cbb496513ce000a3ada51
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: przypadałaby się jakaś statystyka ile jest ludzi zależnych tylko od 500+, obstawiam że tak mało że to nie ma żadnego znaczenia.
W omawianym przypadku zakładając że dziecko w wieku 28 lat ewakuuje się z domu to też i koszty spadną rodzicom. w większości wypadków utrzymanie dziecka to więcej niż 500zł miesięcznie a nie mniej.
  • Odpowiedz
ŚwieckiPotwór: @Okcydent: pisz na portalu, dziel się swoimi przemyśleniami, a jak ktoś nazwie ciebie debilem za te przemyślenia to jak możesz mnie nazwać debilem jak "nic o mnie nie wiesz!!!!".
Żałosne.
Wiem tyle ile sam pokazujesz. A że to co pokazujesz jest marne to i opinie o tobie można mieć marną.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
EleganckiObywatel: Dlatego tez jezeli nie masz jeszcze 40 lat - #!$%@?. Jak najszybciej. Ten kraj sie rozleci w przeciagu najblizszych kilkunastu lat, zapadnie w sobie pod ciężarem głupoty obecnych wyborców. I niestety, kolejny po PiSie będzie poziomu dzisiejszej Konfederacji - wtedy dopiero wszyscy przekonaja sie jak blisko "polskiej prawicy" do zwyczajnych bolszewików. Nie rób tego sobie, nie rób tego swoim potencjalnym dzieciom - #!$%@?.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
I tak mnie olśniło - 500+ to bomba z opóźnionym zapłonem. Projekt trwa już te swoje 6 lat i za jakieś 10 lat większość z tych dzieci, na które dawano hajs będzie miała 18lat (bo nie oszukujmy się, dzietności to nie zwiększyło tylko kupiło elektorat wiejski mający po kilkoro dzieci), a ich genialni rodzice, którzy przestali pracować, a woleli zacząć balować znajdą się w czarnej dupie.


@AnonimoweMirkoWyznania: to jest z
  • Odpowiedz
I wtedy przyjdzie kolejny socjalista jakieś pociotki od PiSu czy inne Zandbergi, który będzie z mównicy grzmiał, że tak nie można ich zostawić i wszyscy musza się na biedactwa które nie potrafił patrzeć przyszłościowo składać. I pewnie wygra tym wybory.


@AnonimoweMirkoWyznania: lewica juz przebiera nozkami zeby przeglosowac dochod podstawowy.
I to sie faktycznie stanie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jakąś prostą niewymagającą robotę koło 5tyki każdy sobie nawinie. Ochrona na sklepie, robota w biedro i przemęczy gościu te 15 lat. No chyba, że alko wciągnie za mocno ale nie sądzę by możliwe było rozpicie się przy 6 mordach do wykarmienia i kasie na pozimie kilku koła.
  • Odpowiedz