Wpis z mikrobloga

Czego uczą na tych studiach w #uk to ja nawet nie

Zatrudniamy nowego programiste do nas do biura, wymagania #java, lub coś z okolic Embedded C/C++. #cpp #embedded #arduino #jezykc

Przychodzi typ skończył studia niecały miesiąc temu - software engineering.

Przychodzi jako ekspert od Javy, pokazuje swoje projekty apek na Androida, pokazuje jak działają, dokumentacja na 60 stron, jakieś kursy dupixy itp.

Wszystko fajnie, pewno zatrudnimy tylko potrzebuje rozwiązać prosty kod który zwraca posortowaną i przefiltrowaną tablice stringów. Żeby nie było zbyt ciężko dajemy pełną dowolność przy używaniu internetu itp.

Okurdeprzypal.jpg

Typ siedzi 30min, przychodzimy a on nawet nie miał pojęcia co robić xD

Inny typ, niby programista #csharp ale powiedział że bardzo chce spróbować sił w Javie bo niby podobne. Typ ma 15 lat doświadczenia w zawodzie, pełno firm, praca na kontrakcie. No genialny kandydat.

Żeby mu ułatwić otworzyliśmy mu to samo zadanie w C# ale daliśmy otwarte zarówno VisualStudio jak i InteliJ i powiedzieliśmy że jeśli jest na siłach to niech napisze w Javie.

Typ zaczął pisać jakieś z dupy rzeczy (tak TOTALNIE z dupy, w sensie zaczął iterować po charach ale totalnie nie ogarnął pętli a ni nic takiego, ani składnia C# ani Javy) w InteliJ. Zapytany dlaczego nie użył visual studio ten odpowiedział "ja myślałem że to jest visual studio" XDDDDDDDDDDD

Kurła weź tu zatrudnij człowieka w tym kraju xD

Póki co jedyne osoby które przeszły ten prosty test którym zatrudniano również mnie to byli imigranci - gość Hong Kongu i Sri Lanki.

Ja nie wiem jak ten kraj jeszcze istnieje xD

#programista2kgbp

#heheszki #programowanie #programista15k
Pobierz
źródło: comment_1628173883AR6qIJDar0M8kWZanpaWIx.jpg
  • 39
@sorek: #!$%@? poniżej 30k dla juniorów? XD Typie weź mi tutaj. Nie znam nikogo kto by za takie gówno pracował, przecież to niewiele lepiej niż w PL.

Ja sam jestem na 52k (mam 1 msc doświadczenia i nie studiowałem infy) (no ale z sortowaniem tablicy bym sobie poradził XD). Średnia juniorska dla no-name firm to takie 38-45k, a dla dobrych firm gdzie szukają absolwentów topowych uczelni to minimum to 55k wypada
@ksos: co to znaczy, że Polacy są najlepsi na świecie? Co to za #!$%@? w ogóle? XD Nawet nie wiem skąd to wziąłeś.

Taki syndrom że "na zachodzie to debile" bierze się z tego, że Polacy zazwyczaj jak znajdują się w UK to są wśród "niższych klas". Nie są na jakichś najlepszych uczelniach i zazwyczaj robią w brytyjskich januszosoftach.

Ja (wiem, że to brzmi w #!$%@? arogancko, sorry XD) studiowałem na
@italian15: No tak mowil. Btw nie raz sie spotkalem z taka opinia - ze angole, niemcy, szwedzi itp to debile - tylko mu husaria najlepsza : ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Powiedz ze nie spotkales sie z takim stanowiskiem bo nie uwierze.
@ksos: Przypomina mi to jak moi znajomi na medycynie narzekają, że Szwedzi u nich studiują i to najwięksi idioci i że dalczego edukacja taka zła w skandynawii.

Zapytałem kolegę ze Szwecji w UK o #!$%@? chodzi i powiedział, że to znana rzecz, że ktoś się nie dostaje w Szwecji i idzie do Polski, bo tam są niższe progi
@sorek:

1. Ale ja pracuję zdalnie, to co z tego, że mieszkam w Londynie? Za to, żebym miał codziennie do centrum londynu jechać to oczywiście, że więcej bym wołał.

2. No samo to, że ktoś mieszka na północy to trochę mi sugeruje, że to nie jest jakiś szczególny talent. To trochę tak jak w Polsce, tylko że za Londyn daj kilka największcyh miast w Polsce. Jeśli ktoś aplikuje o pracę programisty
@italian15: 1. no tak ale dlatego też nie szukasz pracy zdalnej w Indiach, my szukamy lokalnie
2. Nah, ja wolę północ, mieszkanie w Londynie by mnie przytłaczało. Kasa to nie wszystko a prędzej czy później sam będę pracował zdalnie.

Jeśli ktoś aplikuje o pracę programisty we Włocławku to mam pewne wątpliwości co do tej osoby xd


Może żyje we Włocławku?

3. Nadal nie pokazałeś tych mitycznych ofert juniora za 50k+ :)
Wszystko fajnie, pewno zatrudnimy tylko potrzebuje rozwiązać prosty kod który zwraca posortowaną i przefiltrowaną tablice stringów. Żeby nie było zbyt ciężko dajemy pełną dowolność przy używaniu internetu itp.

Okurdeprzypal.jpg

Typ siedzi 30min, przychodzimy a on nawet nie miał pojęcia co robić xD


@sorek: Co to znaczy "przefiltrowaną"? Oczekujesz od juniora (którego z definicji trzeba przyuczyć) że ci wykona zadanie w 30 min? Ideą zadań wdrożeniowych / rekrutacyjnych jest sprawdzenie raczej sposobu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grubson234567: stary. Żadne frejmworki. To zwykła czysta Java. Szukamy programisty który normalnie w for loopie sprawdzi czy słowo jest palindromem i zwróci tablice samych palindromów.

Daliśmy im 30 min i zostawili sam na sam z laptopem. To jest zadanie na 5min googlania i zachęciliśmy ich do tego. Chodziło o sprawdzenie czy faktycznie znają składnie języka, czy potrafią myśleć i rozwiązywać problemy.

Oczywiście chodziło o umiejętność rozwiązywania problemów i na to popatrzyliśmy.
Daliśmy im 30 min i zostawili sam na sam z laptopem. To jest zadanie na 5min googlania i zachęciliśmy ich do tego. Chodziło o sprawdzenie czy faktycznie znają składnie języka, czy potrafią myśleć i rozwiązywać problemy.

Oczywiście chodziło o umiejętność rozwiązywania problemów i na to popatrzyliśmy. Zatrudniliśmy gościa który sobie nie poradził ale odezwał się do nas tego samego dnia z rozwiązanym problemem. Zależało mu więc doceniliśmy to.


@sorek: I naprawdę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grubson234567: tak naprawdę małpa by rozwiązała ten test. Język nie miał znaczenia sam bym rozwiązał zadanie w języku którego nie znam.

Ja zatrudniając się do tej pracy 2 lata temu miałem identyczne zadanie i przez 3 miesiące jak rekrutowali byłem jedyną osobą która go rozwiązała.

To trochę pokazuje stan ludzi po studiach. Serio, ten test to nic ciężkiego. Informacja o Googlach tylko pogrąża takich kandydatów.
Ja zatrudniając się do tej pracy 2 lata temu miałem identyczne zadanie i przez 3 miesiące jak rekrutowali byłem jedyną osobą która go rozwiązała.


@sorek: To powinno ci uzmysłowić, jak kijowa i przeciwskuteczna zatem to była rekrutacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To trochę pokazuje stan ludzi po studiach. Serio, ten test to nic ciężkiego. Informacja o Googlach tylko pogrąża takich kandydatów.

Nie zgadzam się. To pokazuje że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grubson234567: stary. Jeśli ktoś nie jest w stanie rozwiązać 3 lekcji z kursu podstawowego Javy czy dowolnego innego języka programowania to serio musi się wziąć za siebie.

Szczególnie że operacje na tablicach to akurat podstawa
@sorek: Jeśli w kodzie biznesowym opierasz coś o tablice, bo tak każe akademicki wzorzec sprzed 20 lat, to gratuluje jakości kodu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wmówisz mi że na codzień stosujesz rzeczy, które wymagasz w rekru.

Operacje na tablicach to podstawa - zgadzam się. Tyle że ty wymagasz dodatkowo podstawowej znajomości algorytmu + palindromów, bo tak się przygotowałes do rekrutacji. Powiedz mi - ile razy sam
Jeśli w kodzie biznesowym opierasz coś o tablice, bo tak każe akademicki wzorzec sprzed 20 lat, to gratuluje jakości kodu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wmówisz mi że na codzień stosujesz rzeczy, które wymagasz w rekru.


@grubson234567: ja nie, legacy kod z przed 20 lat niestety tak xD

Tyle że ty wymagasz dodatkowo podstawowej znajomości algorytmu + palindromów, bo tak się przygotowałes do rekrutacji.


@grubson234567: co?
ja nie, legacy kod z przed 20 lat niestety tak xD


@sorek: pic rel

Algorytm w 5 min masz stworzyć, jak nie ogarniasz tego to jesteś debilem a nie programistą xD Natomiast znaczenie słowa palindrom wyjaśniamy xD (...)


No tutaj się nie zgodzimy. W 5 minut ma ci kandydat stworzyć dwa algorytmy typu "drzwi które zostały juz otwarte" bo inaczej to debil. No nic. nie skomentuje. Natomiast ty zapominasz trochę czym
Pobierz
źródło: comment_1631274011iXZfLL0YBkJHj7XlQU3vUA.gif