Wpis z mikrobloga

Czego uczą na tych studiach w #uk to ja nawet nie

Zatrudniamy nowego programiste do nas do biura, wymagania #java, lub coś z okolic Embedded C/C++. #cpp #embedded #arduino #jezykc

Przychodzi typ skończył studia niecały miesiąc temu - software engineering.

Przychodzi jako ekspert od Javy, pokazuje swoje projekty apek na Androida, pokazuje jak działają, dokumentacja na 60 stron, jakieś kursy dupixy itp.

Wszystko fajnie, pewno zatrudnimy tylko potrzebuje rozwiązać prosty kod który zwraca posortowaną i przefiltrowaną tablice stringów. Żeby nie było zbyt ciężko dajemy pełną dowolność przy używaniu internetu itp.

Okurdeprzypal.jpg

Typ siedzi 30min, przychodzimy a on nawet nie miał pojęcia co robić xD

Inny typ, niby programista #csharp ale powiedział że bardzo chce spróbować sił w Javie bo niby podobne. Typ ma 15 lat doświadczenia w zawodzie, pełno firm, praca na kontrakcie. No genialny kandydat.

Żeby mu ułatwić otworzyliśmy mu to samo zadanie w C# ale daliśmy otwarte zarówno VisualStudio jak i InteliJ i powiedzieliśmy że jeśli jest na siłach to niech napisze w Javie.

Typ zaczął pisać jakieś z dupy rzeczy (tak TOTALNIE z dupy, w sensie zaczął iterować po charach ale totalnie nie ogarnął pętli a ni nic takiego, ani składnia C# ani Javy) w InteliJ. Zapytany dlaczego nie użył visual studio ten odpowiedział "ja myślałem że to jest visual studio" XDDDDDDDDDDD

Kurła weź tu zatrudnij człowieka w tym kraju xD

Póki co jedyne osoby które przeszły ten prosty test którym zatrudniano również mnie to byli imigranci - gość Hong Kongu i Sri Lanki.

Ja nie wiem jak ten kraj jeszcze istnieje xD

#programista2kgbp

#heheszki #programowanie #programista15k
sorek - Czego uczą na tych studiach w #uk to ja nawet nie

Zatrudniamy nowego progr...

źródło: comment_1628173883AR6qIJDar0M8kWZanpaWIx.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@zmudeg: no właśnie to było XD

Albo totalnie kłamał w CV albo te jego "prace na kontrakcie" to nie były kontrakty tylko był wywalany z każdej pracy do której jakimś cudem się dostał xD
  • Odpowiedz
pewnie malo placicie i samych takich asow przyciągacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adriano30: płacimy tyle ile w okolicy się płaci na juniorów, widełki 26-32k
  • Odpowiedz
@sorek: Programiści, którzy urodzili się w krajach które od dawna są bogate i są natywnymi mieszkańcami tych krajów, wydaję mi się, że zazwyczaj są słabi. W biedniejszych krajach umożliwia to łatwy wstęp do klasy średniej, na czym prawdopodobnie ludziom w bogatych krajach tak nie zależy.
  • Odpowiedz
@sorek: Zgadza się, u nas na interview ludzie nie ogarniali różnicy między var, let i const w JS. Żeby zatrudnić seniora, nawet za bardzo dobre pieniądze nie raz zajmuje to pół roku. Co do studentów, sam skończyłem software engineering w UK, wyglądało to tak że zaczynało 300 osób, na drugi rok przechodziło 100, a studia kończyło może z 50 osób. Z tych 50 może 20 było w stanie samemu napisać
  • Odpowiedz
@sorek: tez tego nie rozumiem i identyczna analogia jest w innych aspektach jak sport, mechanika itp. Paradoks polega na tym i do konca nie wiem jak to dziala, ale na koniec dnia to oni robia aplikacje, produkty hi tech, szczepionki, wygrywaja w pilke i olimpiade. (). Kiedys gadalem z chlopakiem w Polsce ktory mial chyba syndrom nizszosci i gnebionego doktorata - mowil
  • Odpowiedz
płacimy tyle ile w okolicy się płaci na juniorów, widełki 26-32k


@sorek: osoba z 15 letnim doświadczeniem aplikowała na stanowisko juniora za taką kasę?
  • Odpowiedz