Wpis z mikrobloga

3 kraje, których nie lubię gdy zdobywają medale:

USA: Największe budżety, nowinki techniczne, trenują w świetnych warunkach w tych swoich koledżach. Myślą, że są najlepszym krajem na świecie (i mają ku temu podstawy).

Chiny: Nie ważne co robisz, zawsze znajdzie się Chińczyk, który zrobi to lepiej. Pozbawiona emocji fabryka sportowców. Niedługo będą myśleć, że są najlepszym krajem na świecie (i będą mieli ku temu podstawy).

Rosja: Najbardziej śliski sportowo kraj. Nie chce mi się wierzyć, że odpuścili z machlojami. Myślą, że są najlepszym krajem na świecie (i za #!$%@? nie mają ku temu podstaw XDDD).

#tokio2020
  • 16
@witold54 Nie tylko Rosja się szprycuje, USA i Chiny również to robią tylko tego nie ujawnią bo spowoduje to miliardowe straty.

Niegdyś była afera z dopingiem w hiszpańskim sporcie, ślady wskazywały że po nielegalne wsparcie sięgali również piłkarze FC Barcelony i Realu Madryt, afera szybko została przykryta a skazano jedynie kilku lekkoatletów.
Już myślą. Co więcej, nigdy nie przestali tak myśleć, odkąd zaczęli, tysiące lat temu.


@Howard_Roark: Wątpię, że tak myślą przeciętni Chińczycy, skoro zwykły obywatel CHRLD nie jest specjalnie zadowolony ze swojego życia, tak jak i dziesiątki pokoleń jego niepiśmiennych poprzedników, które były niewolone przez kolejne swoje i obce dynastie.

Myślą, że są najlepszym krajem na świecie (i mają ku temu podstawy).


@witold54: jeżeli chodzi o poziom życia zwykłego Amerykanina to
Wątpię, że tak myślą przeciętni Chińczycy, skoro zwykły obywatel CHRLD nie jest specjalnie zadowolony ze swojego życia, tak jak i dziesiątki pokoleń jego niepiśmiennych poprzedników, które były niewolone przez kolejne swoje i obce dynastie.


@vanillla_guy: Przy tej ilości propagandy, którą mają? Nie ma znaczenia czy jest zadowolony czy nie, tak długo jak wierzy, że na zachodzie jest zgnilizna, upadek i inne negatywne zjawiska. Jest dużo materiałów na YT o tamtejszej propagandzie,
@witold54: Niedawno ukazał się artykuł w The Economist, w którym przytoczono badanie z 2018 roku, które korzystało z anonimowych ankiet z 2011 roku. Z ponad 2000 zawodników biorących udział w badaniach i uczestniczących w MŚ w lekkoatletyce i Igrzyskach panarabskich 43,6% przyznało się do stosowania dopingu w ciągu ostatniego roku.